جستجو

اخبار

روش‌های صحیح استفاده از رژ گونه

پنجشنبه, 10 مهر,1393

آرایش کردن امری فردیست و ممکن است یک مدل آرایش که روی صورت یک نفر بسیار زیبا به نظر می‌رسد برای شخص دیگر نتیجه‌ای عکس داشته باشد و عمده دلیل این اتفاق، تفاوت در فیزیک صورت‌های مختلف است. آرایش گونه، تأثیر بسیار زیادی در نمای صورت دارد و اگر درست انجام شود مطمئناً زیبایی را دوچندان خواهد کرد.

در اینجا به چهار طریقه مختلف آرایش گونه با رژ گونه و شُت مناسب برای آن خواهیم پرداخت.

روش اول: متد کلاسیک آرایش گونه

رژ گونه را باید اندکی بالاتر از برآمدگی گونه خود اعمال کنید و شُت مناسب آن را به‌صورت حرکت‌های دوار و رفت و برگشتی (عدد هشت انگلیسی)، تا پایین‌ترین مرز رویش مو (وسط گوش) حرکت دهید، درست مانند تصویر.

این روش برای اکثر مدل‌ها و فیزیک‌های صورت مناسب است و حالت طبیعی به آن می‌دهد.

 

روش دوم: متد درخشش طبیعی

همان‌طور که در تصویر مشخص است، در این روش رژ گونه را بر روی برآمده‌ترین نقطه گونه خود توسط شُت مناسب اعمال می‌کنید و فرچه آن را به‌صورت دوار و گرد حرکت دهید تا به میزان مناسب و دلخواهتان پخش شود.

این متد مناسب برای صورت‌های کشیده است. از صورت‌های کشیده به نام مثلث وارونه یاد می‌شود که اگر این مثلث را با یک خط افقی به 2 نیم تقسیم کنیم، قسمت پایینی حجم کمتری دارد و با این روش به بزرگ‌تر جلوه کردن قسمت پایینی صورت کمک خواهید نمود.

روش سوم: متد برجسته کننده

در این روش رژ گونه باید به حدفاصل بین پلک پایینی چشم و قسمت بالایی گونه اعمال شود (مانند تصویر) و با شُت مناسب طی حرکت‌های رفت و برگشتی تا روی شقیقه و مرز رویش مو بر روی آن پخش شود.

اکثر فیزیک‌های صورت و بخصوص صورت‌های مثلثی و پیرامیدی می‌توانند از این روش استفاده کنند، زیرا با اجرای این متد بر روی صورت، نیمه بالایی مثلث پهن و مناسب‌تر به نظر خواهند رسید.

 

روش چهارم: متد سایه‌روشن

متد سایه‌روشن تقریباً برعکس روش کلاسیک است، یعنی ابتدا شُت مناسب را به رژ گونه آغشته کرده و از پایین‌ترین مرز رویش مو در صورت (وسط گوش) به سمت برجسته‌ترین قسمت گونه و فقط در یک‌جهت (مانند تصویر) حرکت دهید.

این متد مناسب برای صورت‌های گرد و پهن و مربعی‌ست زیرا با سایه‌روشن به وجود آمده، اندازه صورت را کوچک‌تر نمایان می‌سازد.

 

فیلترها
Sort
display