جستجو

اخبار

زیبایی و سلامت پوست و مو حین ورزش

شنبه, 07 شهریور,1394

ورزش کردن در دراز مدت، شما را سالم‌تر و شادتر می کند. اما روال تناسب اندام شما می‌تواند به پوست و مویتان آسیب برساند.

برای اینکه پوستتان درخشان و مویتان سالم بنظر برسد، بهتر است بدانید که قبل، درحین و بعد از ورزش باید چه کار کنید.

کیران لوهیا، متخصص پوست برای زیبا نگه داشتن شما در طول رژیم تناسب اندام‌تان، چند نکته توصیه می کند:

قبل از ورزش

قبل از یک تمرین، بسیارمهم است که به چند روش ساده، آماده شویم. اول از همه، یک دئودورانت بزنید. شما با استفاده از چنین محصولات ضد عرقی می توانید از بسیاری از مشکلاتی که با تعریق بیش از حد درنواحی پراصطکاک بوجود می آیند، جلوگیری کنید. تعریق خیلی زیاد در زیر بغل می تواند باعث بوی بد شود.

مشکل دیگر این است که خطر ابتلا به عفونت قارچی بطور قابل توجهی افزایش می‌یابد زیرا قارچ‌ها، محل‌های مرطوب و تاریک را دوست دارند. اگر یک شناگر هستید، اکثر شما احساس می‌کنید که پوست‌تان بعد از تمرین در آب، به شدت خشک می شود. دلیلش این است که کلر به شدت پوست را خشک می کند. برای محافظت از اپیدرم پوستتان، قبل از شنا از یک لوسیون(پماد) مانند وازلین استفاده کنید تا بین آب و پوست‌تان، یک مانع ایجاد کند. این سد از خشکی بیش ازحد جلوگیری می کند و پوست‌تان را مرطوب نگه میدارد.

برای آن‌هایی که از فر شدن موهایشان بخاطر ورزش کردن، متنفرند نیز راه حلی وجود دارد. کمی شامپو خشک را در اطراف خط مویتان اسپری کنید تا از نفوذ چربی و عرق به داخل منافذ و موهایتان جلوگیری شود.

در طول ورزش

در طول ورزش، آرایش نداشته باشید. آرایش، منافذ شما را مسدود می کند و در دراز مدت باعث جوش می شود. اگر روی پوستتان آرایش وجود داشته باشد، به شما اجازه نمی‌دهد که عرق کنید، در نتیجه منافذتان مسدود می شود.

بسیارمهم است که عرق، موهای شما را مرطوب نکند. موهایتان را جمع کنید و آنها را از صورتتان دور نگه دارید. در نهایت برای حفاظت در برای تعریق زیاد، یک هدبند یا دستمال سر ببندید.

برای تعادل داخلی‌تان،مطمئن شوید که آب کافی می نوشید. کم آب شدن فقط پوست و لبان شما را خشک خواهد کرد.

بعد از ورزش

همیشه یادتان باشد که بلافاصله بعد از ورزش، صورت‌تان را بشویید. اگر به عرق اجازه دهید که روی پوستتان بنشیند،خودتان را به دردسر می اندازید. همچنین لباسهایتان را عوض کنید تا عرق روی بدن شما جمع نشود و شما را در معرض خطر عفونت‌های قارچی و عرق سوز شدن قرار ندهد.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display