جستجو

اخبار

سفیدکننده دندان: هرچقدر پول بدید همان‌قدر آش می‌خورید

سه شنبه, 26 خرداد,1394

همه ما تبلیغاتی شامل مدل‌هایی با دندان‌هایی فوق‌العاده درخشان را دیده‌ایم.دندان‌هایی که به سفیدی مرواریدند، مطمئناً این تبلیغات بسیاری از بینندگان را به فکر استفاده سریع از سفیدکننده‌ها می‌اندازد.بااین‌حال،بسیاری از مصرف‌کنندگان به داروخانه همیشگی خود برای خرید چنین محصولاتی مراجعه می‌کنند و احتمالاً برایشان عجیب خواهد بود اگر این محصولات واقعاً کارایی داشته باشند و به نتیجه دلخواه برسند.

حقیقت این است که وقتی پای سفید کردن دندان‌ها به میان می‌آید، محصولاتی هستند که واقعاً کارایی دارند و بعضی‌ها فقط پول شمارا هدر می‌دهند. با ظهور هر محصول در بازار، تحقیقات دقیق، بسیار مفید خواهد بود. به‌عنوان یک قاعده کلی، نمی‌توان گول تبلیغاتی را خورد که انقدر خوب به نظر می‌آیند که امکان ندارد حقیقی باشند. این تبلیغات، شمارا با ناامیدی اینکه دندان‌هایتان آنچنان که وعده داده شده، سفید نشده‌اند رها می‌کنند. اساساً سفید شدن دندان به میزان سفید شدن موردنیاز، سن بیمار، میزان رنگ و دیگر عوامل مهم بستگی دارد.

سفید کردن دندان‌ها در دندان‌پزشکی به خاطر استفاده از غلظت بالاتری از ژل پراکسید و اقدامات ایمنی بالاتر (استفاده از یک سد لاستیکی در هنگام سفید کردن دندان‌ها) و البته هزینه‌هایی مانند زمان و تخصص دندان‌پزشک، بسیار هزینه‌بر است.

از سوی دیگر استفاده از غلظت پایین‌تر ژل پراکسید معمولاً نیاز به تجهیزات حفاظتی ندارد. غلظت ژل پراکسید پایین‌تر، اثر سفیدکنندگی کمتری دارد. در دندان‌پزشکی معمولاً از غلظت ۳۸% تا ۴۰% پراکسید استفاده می‌کنند. برای مصارف خانگی غلظت حدود ۱۲ درصد یا حتی پایین‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرد. این دقیقاً مصداق جمله "هرچقدر پول بدید همونقدر آش می‌خورید است".

به‌عنوان یک قاعده کلی، استفاده از سفیده کننده‌های داروخانه تنها تا حد معینی دندان‌ها را سفید می‌کند، درحالی‌که سفید کردن دندان در دندانپزشکی، نتایج چشمگیرتری خواهد داشت. بنابراین، همه این‌ها بستگی به انتظارات شما دارد. اگر انتظارات شما بسیار بالاست، به دندان‌پزشک مراجعه کنید اگر فقط می‌خواهید لکه‌ای جزئی را برطرف کنید، سری به داروخانه بزنید.

اغلب مصرف‌کنندگان متوجه نیستند که سفید کردن دندان یک فرآیند است نه کاری یک‌باره. حفظ دندان‌های سفید، تعهدی بلندمدت است نه حرکتی سرسری و سریع. درصورتی‌که شما یک سفیدکننده دندان خریداری کردید و نتایج آن را فوری دیدید، باید بدانید که این نتیجه همیشگی نیست. پس از مدتی مجدد باید یک کیت سفیدکننده دیگر خریداری کنید. به‌هرحال راه‌های بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید در طولانی‌مدت انجام دهید تا دندان‌هایی سفید داشته باشید مانند دوری از چای و قهوه و تنباکو.

همان‌طور که هر چیزی درروی زمین به تعمیر و نگهداری نیاز دارد، رسیدگی منظم به دندان‌ها برای داشتن لبخندی درخشان و روشن، بسیار مفید است. درصورتی‌که تصمیم گرفتید نزد دندان‌پزشک بروید یا سری به داروخانه بزنید، تصمیم درستی گرفتید و لبخندی زیبا در درازمدت، پاداشتان خواهد بود.

فیلترها
Sort
display