جستجو

اخبار

عطر جامد مختص خود را بسازید

شنبه, 09 خرداد,1394

عطرهای جامد طبیعی، آن چیزی است که نسبت به عطرهای مایع، جامد به نظر می‌رسد. ساخت و استفاده و حمل عطرهای جامد بسیار آسان است. بسیاری از افراد فرمول بیشتر عطرها را از عطرهای مایع سنتی به دست آورده‌اند.
اساس ساخت عطرهای جامد، مخلوط کردن روغن‌های معطر و موم ذوب‌شده می‌باشد. هنگامی‌که موم سرد و سفت شد، شما یک عطر جامد دارید. اگر شما به دنبال چیزی با اصالت تاریخی می‌باشید، موم را کنار گذاشته و از چربی حیوانی استفاده کنید.
اگر شما تابه‌حال این عطر مصری باستانی را استفاده نکرده‌اید، در اینجا راهی ساده وجود دارد که هرکسی بتواند این عطر جامد را از طریق وسایل ساده‌ای که در آشپزخانه‌اش موجود است بسازد. شما به مجموعه‌ای از روغن‌های ضروری، موم عسل خالص، و حاملی مانند روغن هسته زردآلو نیاز دارید.
شما می‌توانید از روغن‌های ضروری برای تولید عطر جامد استفاده کنید. می‌توانید برخی عطرها را از فروشگاه خریداری کنید و در مخلوط بریزید. موم باید تا جای ممکن خالص باشد نه محصولی که برای شمع‌سازی و دیگر صنایع‌دستی است. حامل باید روغن باکیفیتی باشد که مزایای مرطوب‌کننده را داشته باشد.
بسیاری از فروشگاه‌ها عطرهای جامد را در بسته‌بندی‌های شیکی ارائه می‌دهند که اهمیتی ندارد. بهر حال اگر شما عطر جامد مختص خود را می‌سازید، بیشتر از هزینه ساخت آن آگاه هستید. عطر جامد را در ظروف لبه براق قدیمی، ظروف آرایشی و قوطی‌های دارو بسته‌بندی کنید.
دستورالعمل پایه‌ی ساخت عطر جامد
• ۱ قاشق غذاخوری موم رنده شده
• ۲ قاشق چای‌خوری روغن جوجوبا
• ۱۶ قطره اسانس (۱۲-۱۶ قطره، بسته به سلیقه شخصی)
• ۱ شیشه‌ای کوچک (کوتاه‌تر و ظریف‌تر، بهتر است)
• ۱ دیگ پخت‌وپز کوچک
موم را در ظرف شیشه‌ای کوچک قرار دهید. این کار، از هدر رفتن موم به نسبت یک ظرف بزرگ جلوگیری می‌کند. به‌آرامی موم را روی حرارت کم با ۲-۳ اینچ از آب جوش قرار دهید و هنگامی‌که موم شروع به ذوب شدن کرد گاز را خاموش‌کنید. شیشه را با استفاده از دستگیره بردارید و در جوجوبا و روغن‌های ضروری هم بزنید. مطمئن شوید از اینکه موم ذوب‌شده به‌طور کامل با بقیه چیزها به‌خوبی ترکیب‌شده. مخلوط را در یک ظرف بریزید و بگذارید سرد شود.
زمانی که عطر خنک و جامد شد، در ظرف را بپوشانید و از آن به‌راحتی استفاده کنید. در این دستور حدود دو قاشق غذاخوری عطر جامد به شما می‌دهد. اگر به‌درستی ظرف را بپوشانید، چندین ماه یا چندین سال بسته به مخلوط می‌ماند.

فیلترها
Sort
display