جستجو

اخبار

علل کیسه‌های زیر چشم

چهار شنبه, 20 خرداد,1394

خواه نتیجه تأسف‌بار شب‌بیداری با دوستان باشد یا نتیجه یک ژن معیوب از طرف مادربزرگ، به هرحال این گودی‌های سیاه زننده زیر چشم، سن شمارا تحت تأثیر قرار می‌دهد. علل زیادی برای کیسه‌های زیر چشم وجود دارد، خوشبختانه راه‌حل‌هایی هم وجود دارند.

ژنتیک

احتمال دارد که پدر و مادر شما زیر چشم‌هایشان گودی سیاه داشته باشند، بنابراین شما نیز بی‌بهره نخواهید بود. راه‌حل دائمی، یا عمل جراحی کوچکی برای کسانی این گودی‌ها را به ارث برده‌اند، وجود ندارد. بااین‌حال برخی ترفندهای آرایشی برای مخفی کردن کیسه‌های زیر چشم و درخشش آن‌ها وجود دارد. کارشناسان makeupgeek.com راه‌حل‌هایی فوق‌العاده‌ای برای انواع پوست‌ها برای کمک به مقابله با این مشکل، ارائه می‌دهند.

شیوه زندگی

شب‌بیداری، الکل و رژیم غذایی می‌تواند منجر به کیسه‌های بزرگ در زیر چشم شما شود. دلیل اصلی، از دست دادن آب بدن است که می‌تواند باعث شود که رگ‌های خونی و بافت‌ها از زیرپوست نازک زیر چشم‌ها، خود را نشان دهند.

کمبود آب بدن و کمبود خواب می‌تواند منجر به این حلقه تیره شود. اما راه‌حل: خواب شبانه، نوشیدن مقدار زیادی آب، محدود کردن مصرف الکل و اجتناب از مواد غذایی شور. یک‌راه حل فوری برای رفع این تیرگی‌ها و تورم استفاده از کمپرس سرد و یا خیار حلقه‌حلقه شده است. همچنین می‌توانید برای کمک به تخلیه مایع از ماساژ چشم استفاده نمایید. با استفاده از انگشت دور چشم را ماساژ دهید. همچنین بسیاری از محصولات تجاری در داروخانه‌های محلی برای رفع این مورد، وجود دارد.

سرما، آلرژی وعفونت سینوسی

زمانی که حفره‌های بینی شما گشاد شود، رگ‌های ریز شما نیز بازخواهد شد و این تیرگی‌ها را افزایش خواهد داد. خبر خوب اینکه پس از دوران آلرژی به حالت عادی خود برمی‌گردند. در همین حال می‌توانید از قرص‌های ضد حساسیت یا سرماخوردگی برای پاک‌سازی سینوس‌ها و پنهان کردن کیسه‌های زیر چشم باراهنمای آرایشی فوق استفاده نمایید.

سن

همزمان با افزایش سن، ما کلاژن از دست می‌دهیم. عضلات و رباط‌های چهره ما تضعیف می‌شود، بنابراین ما حالات کششی پوست را از دست می‌دهیم و درنهایت با ظاهری آویزان و رسوبات چربی زیر چشم مواجه می‌شویم. آرایش می‌تواند همپای جراحی که راه‌حل پایدار برای آشتی باپوست شماست باشد اما بسیار مقرون‌به‌صرفه و بهتر است.

به‌طورکلی کیسه‌ها و سیاهی زیر چشم بخشی از زندگی است. فرقی نمی‌کند شما جزو ۵ درصد باشید یا ۹۵درصد ممکن است زمانی که در آینه نگاه می‌کنید، تیرگی‌ها برگشته باشند. درک علت این تیرگی‌ها، برای اطمینان از این نکته است که این تیرگی‌ها تأثیری بر روی عزت‌نفس شما نمی‌گذارد. یک زندگی سالم؛ خواب کامل و مناسب، تغذیه و ورزش یک‌راه طولانی برای دور نگه داشتن این کیسه‌هاست. حتی کسانی که به‌صورت ژنتیکی این مورد رادارند، می‌توانند از سبک زندگی متعادل بهره‌مند شوند.

فیلترها
Sort
display