جستجو

اخبار

عواملی که منجر به کدر شدن موهایمان می‌شوند

چهار شنبه, 28 مرداد,1394

چنانچه در رنگ موهایتان طراوت و رنگ مورد دلخواهتان را نمی‌بینید، اول‌ازهمه ریشه را در آب‌لوله‌کشی بجویید! لوله‌های آهنی قدیمی می‌تواند عنصر آهن موجود در آب‌لوله‌کشی را افزایش دهد که رنگ مو را می‌تواند به رنگ نارنجی سوق دهد. عوامل دیگری ازجمله کلر زیاد و مس نیز می‌توانند رنگ سبز به موهایتان بدهند. رسوب مواد معدنی می‌تواند روی موهای شمارا پوشانده و ظاهری کثیف و بی‌روح به موهای شما بدهد، حتی زمانی که تازه موهای خود را شسته‌اید.

اگر آب منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید آب سخت است، به این معناست که پر از مواد معدنی است. موهای بلوند که دکلره شده‌اند بسیار مستعد بی‌رنگ شدن هستند، اما در کل موهای های لایت شده و آسیب‌دیده بیشتر در معرض خطر می‌باشند. این به این دلیل است که رشته موهای رنگ‌شده خشک‌تر و متخلخل‌تر هستند و هر بار که دوش می‌گیرید مواد معدنی را مثل یک اسفنج به درون خود می‌کشند. پس چگونه رنگ موهای خود را روشن و زیبا نگه‌داریم؟

شناگران حرفه‌ای همواره با این دست مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند و راهکاری که می‌تواند تا حد خیلی زیادی مؤثر واقع شود، استفاده از شامپوهای حذف‌کننده کلر و رسوبات می‌باشد که استفاده از این شامپوها بیشتر از یک‌بار در هفته توصیه نمی‌شود.

فیلترها
Sort
display