جستجو

اخبار

فصل سرما آغاز شد، بیشتر مراقب پوستمان باشیم(قسمت اول)

چهار شنبه, 18 آذر,1394

فصل سرما آغاز شد، بیشتر مراقب پوستمان باشیم(قسمت اول)

در فصل زمستان پوست انسان آسیب‌های فرآوانی میبیند. آیا شما هم در فصل سرما پوستتان خشک می‌شود و احساس کشیده شدن آن را دارید؟ یا حتی ممکن است از این حد هم گذشته و پوستتان از شدت خشکی خارش بگیرد، یا پوسته پوسته شده و در موارد شدید تر خون‌ریزی هم بوجود آمده باشد. اگر چنین است این مطلب را در ۳ قسمت تعقیب کرده و از روش‌ها و نکات و تکنیک‌هایی که برای برطرف کردن این مشکلات وجود دارد مطلع شوید تا زمستانی راحت‌تر را سپری کرده و پوستتان را سالام نگاه دارید.

۱- هیچ کس از داشتن لب‌های خشک و پوسته پوسته شده و ترک خورده در زمستان لذت نمی‌برد. برای بر طرف شدن ترک و خشکی لب در زمستان چند راهکار وجود دارد. آب زیاد بنوشید و در خانه از بخور استفاده کنید. در خانه که هستید به لب‌هایتان نرم کننده یا چرب کننده لب بزنید و از خانه که بیرون می‌روید از بالم لب یا از رژلب‌هایی با SPF استفاده کنید. زیاد در معرض نور مستقیم آفتاب و همچنین باد نایستید. لب‌هایتان را نجوید و زبان نزنید . جوییدن و زبان زدن به لب شاید برای چند لحظه احساس بهتری به شما بدهد اما لب‌هایتان را بیشتر و بیشتر خشک می‌کند.

۲- کف پا به خودی خود خشک است و در صورت عدم مراقبت درست بیشتر خشک می‌شود. در زمستان این میزان خشکی بیشتر می‌شود. در زمستان سعی کنید همواره جوراب بپوشید و اگر ترک‌های پایتان زیاد است به آن‌ها وازلین بزنید و سپس جوراب بپوشید. اگر میخواهید سرعت درمان آن بالا رود پس از وازلین زدن، کیسه فریزر روی پایتان بکشید و روی کیشه فریزر جوراب بپوشید.

۳- در طول زمستان باید دست‌ها را بیشتر شست، زیرا بیماری بیشتر در جامعه شایع می‌شود و راه اصلی مبارزه با آن شستشوی مرتب دست‌هاست. هوای سرد باعث خشکی دست‌ها می‌شود و شستشوی دست‌ها هم بدلیل حل کردن چربی پوست به این خشکی می‌افزاید. دست‌های خود را قبل از خواب و در طول روز با گلیسیرین چرب کنید.

۴- صابونی که در طول بهار و تابستان برای پوست شما مناسب است ممکن است در طول زمستان باعث آسیب به پوست شما شود. برای فصل سرما بهتر است صابونی ملایم با چربی بالا و فرمولاسیون بدون بو انتخاب کنید. صابون‌های ملایم مواد شیمیایی کمتری در خود دارند که پوست را کمتر تحریک می کنند و همچنین محصولات بدون بو باعث پوسته شدن می‌شوند که سرما نیز آن را تشدید می‌کند.

۵- بر عکس صابون که در زمستان باید محصولی ملایمتر را استفاده کرد، کرم مرطوب کننده شما باید در طول زمستان سنگین‌تر و قوی تر باشد. بهترین نوع این محصول وازلین است. درست است که وازلین و محصولات مشابه آن باعث چرب شدن زیاد پوست می‌شوند اما مدت بیشتری بر روی پوستتان باقی می‌مانند این امر خود هم باعث چرب و مرطوب ماندن بیشتر پوست شما می‌شود و هم از آن در برابر سرما محافظت می‌کند.

 

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display