جستجو

اخبار

فواید گردو

یکشنبه, 24 خرداد,1394

در اکثر مواقع بهترین خوراک‌ها، ساده‌ترین آن‌هاست. مانند آجیل‌ها بالأخص گردو. گردو دارای پروتئین، روغن طبیعی، فیبر، آنتی‌اکسیدان و ویتامین‌ و مواد معدنی مختلف است.
۷ دلیل برای خوردن گردو
۱. خواص ضد سرطان
گردو نه‌تنها ریسک ابتلا به سرطان پروستات، بلکه خطر ابتلا به سرطان سینه را نیز کاهش می‌دهد. مصرف روزانه گردو علاوه بر کمک به پیشگیری از سرطان، در هنگام ابتلا به این بیماری نیز سرعت رشد تومورهای سرطانی را ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد.
۲. سلامت قلب
گردو حاوی آمینواسیدهای مفیدی است که برای افرادی که دچار ناراحتی قلبی هستند، بسیار مفید است. مصرف روزانه ۴ گردو، باعث بالا رفتن سطح ALA مفید برای قلب شده و کلسترول سلامت را حفظ می‌کند.
۳. آنتی‌اکسیدان‌های نایاب و قوی
آنتی‌اکسیدان خواص ضد پیری دارد. گردو نیز دارای چندین آنتی‌اکسیدان کمیاب و قوی در خود است که این آنتی‌اکسیدان‌ها در خوراک روزانه به‌ندرت یافت می‌شود.
۴. کنترل وزن
اضافه کردن میزان کافی گردو در رژیم روزانه باعث ثبات و حفظ وزن ایدئال می‌گردد. در یک تحقیق بر روی ۳۱ نفر، کسانی که در رژیم غذایی خود گردو و به‌طورکلی آجیل داشتند، حدود ۱ کیلو بیشتر از بقیه افراد در طول زمان مشخص وزن کم کردند.
۵.افزایش باروری آقایان
 یکی دیگر از خواص کمتر شناخته‌شده گردو، افزایش قدرت باروری مردان است.
۶.سلامت مغز
گردو حاوی ویتامین، فولیت، ملاتونین، امگا ۳ و آنتی‌اکسیدان‌هاست. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف روزانه گردو به سلامت مغز و افزایش قدرت استدلال در نوجوانان کمک شایانی می‌نماید.
۷. دیابت
تحقیقات نشان داده‌اند که روغن موجود در گردو، به بهبود متابولیسم بدن در افراد دارای دیابت نوع ۲ تأثیر فراوانی داشته است. طبق نتایج ترشح انسولین در افراد بالغ دارای اضافه‌وزن مبتلا به دیابت نوع ۲ که روزانه یک‌چهارم فنجان گردو مصرف می‌کنند بیشتر است.
به خاطر داشته باشید که نود درصد خواص آنتی‌اکسیدانی گردو، در پوست نازک بیرونی مغز آن ذخیره‌شده است. با تمام تلخی آن، سعی کنید با جدا کردن آن مقابله کنید.

فیلترها
Sort
display