جستجو

اخبار

لیمو را در برنامه زیبایی‌تان قرار دهید

دوشنبه, 15 تیر,1394

آیا می‌دانستید لیمو علاوه بر طعم دار کردن غذایتان، برای پوست و مو بسیار مناسب است؟

لیمو کاربرد زیادی دارد. برای پوست، مو و حتی ناخن‌ها فواید بسیاری دارد. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چطور می‌توانید از لیمو استفاده کنید.

آیا جوش‌های سرسیاهی دارید که فقط با استفاده از محصولات زیبایی ناپدید می‌شوند؟

آب‌لیمو، راهی مؤثر برای جلوگیری و از بین بردن جوش‌های سرسیاه می‌باشد. پنبه‌ای را آغشته به چند قطره آب‌لیمو کنید و آن را یک روز در میان روی پوست خود قرار دهید.

آیا پوستتان خشک و پوست‌پوست شده است؟ به‌جای استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده به آشپزخانه بروید و خمیری از عسل و آب‌لیمو درست کنید و روی کل صورت، دست‌ها و پای خود بمالید. اگر خمیر خیلی سفت شد، می‌توانید مقداری آب به آن اضافه کنید.

یکی دیگر از مرطوب‌کننده‌های بسیار مؤثر را می‌توانید از ترکیب لیمو با آب نارگیل تازه به دست آورید. هرروز صبح از آن برای شستشوی صورت استفاده کنید و ببینید پوستتان چه حس تازه‌ای خواهد داشت.

از شر قسمت‌های سیاه‌روی زانو، آرنج و انگشتان پا با مالیدن لیموی تازه روی آن‌ها خلاص شوید.

روغن کرچک یا بادام را با چند قطره لیمو مخلوط‌‌کنید تا زردی و شکنندگی ناخن‌های شمارا رفع کند. این مخلوط نرم و صاف را حدود بیست دقیقه روی ناخن‌های خود بگذارید و سپس با آب ولرم بشورید.

آیا از شوره، خارش و خشکی سر رنج می‌برید؟ آب‌لیمو را به پوست سرخود بمالید و ببینید چگونه از شر این عوارض خلاص خواهید شد. برای نتیجه بهتر این کار را سه بار در هفته انجام دهید.

همچنین می‌توانید از آب‌لیمو برای جلوگیری از پوسته‌پوسته شدن لب‌ها استفاده کنید. آب

لیمو را باکمی شکر مخلوط‌کنید و روی لب‌ها بمالید.

فیلترها
Sort
display