جستجو

اخبار

ماسک ارزان آسپرین برای داشتن پوستی صاف

شنبه, 30 خرداد,1394

اگر شما می‌خواهید عالی به نظر برسید، داشتن پوست صورت خوب، مهم‌ترین چیز است. برای دستیابی به نتایج عالی، شما می‌توانید از محصولات طبیعی و یا از ماسک آسپرین محبوب استفاده کنید. این ماسک بسیار ارزان و مؤثر است. ماسک آسپرین، یک نسخه از BHA است و مناسب برای انواع پوست است. و بسیار کارآمد می باشد و می‌تواند از اسید سالیسیلیک/ پودر/ یا آسپرین ساده آماده شود. این ماسک به شما برای تمیز کردن عمیق منافذ و ایجاد ظاهری تازه بر روی صورت کمک خواهد کرد.

BHA چیست؟
اسیدهیدروکسیل بتا. یکی از مواد متشکل از BHA، اسید سالیسیلیک مورد استفاده در صنعت لوازم‌آرایشی است.
آماده‌سازی:
یک چهارم قاشق چای‌خوری پودر اسید سالیسیلیک و یا3 -5 عدد قرص آسپرین خردشده را با مقداری آب مخلوط‌کنید. آن را بر روی پوست خشک و تمیز بگذارید و صبر کنید تا خشک شود. یک اسفنج آرایشی بردارید، آن را مرطوب کرده و شروع به مالش صورت خود با حرکت دایره‌ای کنید. درنهایت، به‌خوبی با آب سرد شستشو دهید.

شما می‌توانید تغییرات بی‌شماری بر روی این ماسک ایجاد کنید. می‌توانید یک آسپرین خردشده را به ماسک صورت آماده اضافه کنید، و یا یک قاشق غذاخوری عسل یا ماست به آن اضافه کنید. شما همچنین می‌توانید اسید سالیسیلیک و یا آسپرین را در خاک رس خردشده و یا به ماسک مرطوب اضافه کنید.

هشدار: از ناحیه اطراف چشم به دلیل اثر بیش‌ازحد شدید این ماسک بر روی پوست ظریف این منطقه اجتناب کنید. برای جلوگیری از سوختگی پوست خود دوز آن را زیاد نکنید. اگر شما پوست چرب یا آکنه‌ای دارید، بیشتر از دو بار از این ماسک در هفته استفاده نکنید، و اگر پوست شما خشک یا معمولی است بیش از یک‌بار در هفته استفاده نکنید. اگر احساس می‌کنید پوست شما بسیارتحریک شده است، بلافاصله آن را با آب شستشو دهید. اگر هنوز احساس بدی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

پس از گذاشتن این ماسک، برای محافظت پوست خود از نور خورشید، حتماً از ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید.

نتایج
تأثیر این ماسک بلافاصله پس از اولین بار قابل‌مشاهده است و به شما احساس فوق‌العاده‌ای از صافی و تمیزی پوست می‌دهد.

فیلترها
Sort
display