جستجو

اخبار

ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست‌های چرب

شنبه, 16 آبان,1394

سفیده تخم‌مرغ تاثیر فوق‌العاده‌ای برای پوست‌های چرب دارد. به پوست کمک می‌کند تا سفت‌تر شده و حفره‌های روی آن کوچک‌تر شوند و به پوست شما نمای درخشان و جذاب می‌بخشد. بسیار ساده است و با چند ماده ساده که در هر خانه‌ای یافت می‌شود قابل تهیه است.

مواد اولیه:

1-  یک تخم مرغ که زرده و سفیده آن از هم جدا شده باشد.

2-  چند قطره آب لیموی تازه

طرز تهیه:

ابتدا سفیده تخم‌مرغ را داخل یک کاسه تمیز بریزید و آبلیموی تازه را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. آبلیمو کمک می‌کند تا بوی بد سفیده از بین برود.

صورتتان را خوب با آب گرم بشویید تا تمیز شده و منافظ و حفره‌های پوست خوب باز و آماده جذب شوند.

انگشتتان را داخل مخلوط سفیده تخم زده و با حرکات دورانی و رو به بالا به صورت خود بمالید. این کار را تا زمانی که کل صورتتان آغشته به مخلوط سفیده تخم مرغ شود ادامه دهید و سعی کنید مخلوط در همجای صورتتان به صورت یکدست و یکنواخت پخش شود.

به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه صبر کنید و در این مدت سعی کنید تا اعضای صورتتان را خیلی حرکت ندهید، چشمانتان را ببندید و دراز بکشید. کم کم سفیده خشک می‌شود و شما احساس جمع شدن صورتتان را خواهید داشت.

یک لایه نازک روی صورتتان تشکیل شده است که سعی کنید آن را بکنید، اگر نتوانستید با آب ولرم آن را خوب بشویید و سپس روی آن یه کرم مرطوب کننده بدون روغن بزنید و مطمپن باشید مدت زمان بیشتری پوستتان فاقد چربی خواهد ماند.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display