جستجو

اخبار

مبانی ابتدایی مانیکور در خانه

یکشنبه, 17 خرداد,1394

مانیکور یک زن را کامل و به او کمک می‌کند تا احساس بهتری در مورد خودش داشته باشد. مانیکور در سالن‌های آرایشی، بسیار هزینه‌بر هست، درحالی‌که مانیکوری که در خانه انجام شود، گران نیست. خوشبختانه یک مانیکور با کیفیت در خانه فقط به کمی تمرین نیاز دارد و شما می‌توانید برای مناسبت‌های خاص از سالن رفتن استفاده کنید.

۸ قدم زیر برای داشتن ناخن‌های زیبا را دنبال کنید

  • لاک‌هایتان پاک‌کنید. پاک کردن ناخن با استفاده از استون و پنبه، رایج ترین روش است درحالی‌که پاک کردن ناخن‌ها با اتیل استات موجب کمتر خشک شدن ناخن‌ها می‌شود. سپس دست‌های خود را به‌طور کامل بشویید.
  • ناخن‌ها را حالت دهید . با استفاده از یک سنباده یا سوهان، ناخن انگشت خود را از یک لبه به سمت مرکز و سپس از لبه دیگر به سمت مرکز تا زمانی که شکل دلخواه ناخن شما مشخص شود شکل دهید. شکل مربع با لبه‌های بیضی محکم و انعطاف‌پذیر است.
  • مهار کردن لایه شاخی. کمی روغن (روغن‌زیتون و یا جوجوبا مؤثر هستند) بر روی ناخن‌ها مالش دهید. سپس به‌آرامی با یک چوب کوتیکول نرم (عقب زن) یا چوب پرتقال که روی آن یک‌تکه پنبه یا گاز پیچیده شده، لایه را عقب بزنید. به ‌هیچ‌وجه حتی اگر این لایه شاخی به نظر ضخیم و پوسته‌پوسته شده بود، آنرا نبرید. در عوض یک برنامه مراقبت را آغاز کنید و پس از هر حمام این لایه را به‌آرامی عقب برانید. پس از چند هفته مرتب و سالم به نظر می‌آید.
  • سطح ناخن خود را آماده کنید. از یک چوب‌پنبه آغشته به الکل یا پاک‌کننده لاک برای پاک کردن روغن اضافی که مانع قرار گرفتن لاک بر روی ناخن می‌شود، استفاده کنید.
  • از یک‌لایه با پایه روشن استفاده نمایید. این لایه را با یک لاک رنگ روشن معمول جایگزین نکنید. یک‌پایه واقعی فرمولی متفاوت از لاک دارد و به همین دلیل ناخن شمارا برای لاک آماده می‌کند. اجازه دهید این لایه، کاملاً خشک شود.
  • لاک. از دولایه نازک استفاده نمایید تا خشک شدن آن نسبت به یک‌لایه ضخیم آسان‌تر باشد. درنتیجه تراشه‌ها و لکه‌های کمتری خواهید داشت. از انگشت کوچک خود شروع کنید و به سمت شست بروید، در این حالت شما از سمت ناخن‌های خیس به سمت آن‌هایی می‌روید که در حال انجام کار هستند . از سه حرکت برای هر ناخن استفاده کنید: هر دو طرف و مرکز. بین هر دو غشا ۵ دقیقه فاصله بگذارید تا لایه‌ها به‌راحتی خشک شوند.
  • استفاده از پوشش رویی: غشای رویی هم با لاک معمولی متفاوت است، این لایه سخت‌تر و براق‌تر است. قبل از انجام هر کاری ۱۰ دقیقه صبر کنید.
  • پاک کردن خطاها: هرگونه لاک اضافی بر روی پوست را با استفاده از یک گوش پاک‌کن یا یک پنبه پیچیده شده به دور چوب که آغشته به پاک‌کننده لاک است، از بین ببرید. مراقب باشید این ماده به ناخن‌ها نخورد.

برای ماندگاری بهتر مانیکور در خانه، ۲۴ ساعت صبر کنید و سپس از پوشش رویی دوم استفاده کنید .سپس بعد از هر دو یا سه روز برای تازه نگه‌داشتن مانیکور، پوشش رویی را تجدید کنید. همچنین هر شب قبل از خواب برای نرم ماندن و خشک نشدن ناخن‌ها و لایه شاخی از روغن استفاده نمایید.

چندین بار ممکن است نیاز به تمرین داشته باشید، اما به‌زودی یک مانیکوریست خانگی حرفه‌ای می‌شوید.

فیلترها
Sort
display