جستجو

اخبار

محصولات آرایشی را خودتان بسازید

دوشنبه, 17 فروردین,1394

ازآنجایی‌که امروزه مردم به دنبال محصولات ارگانیک هستند، سعی داشته‌اند که محصولات آرایشی موردنیاز خود را خودشان بسازند.

درحالی‌که خانم‌ها برای پوست سرخود از تخم‌مرغ، ماءالشعیر، لیمو غیره استفاده کرده‌اند، اما از حوزه محصولات مربوط به مو فراتر نرفته‌اند. اما اکثر افراد مشهور این‌گونه اظهار داشته‌اند که از لوازم‌آرایشی خانگی استفاده کرده‌اند. مردم به دنبال این هستند که محصولات آرایشی را خودشان تهیه کنند. افرادی هستند که به دنبال پیدا کردن دستورالعمل‌های قدیمی ارزشمند هستند. تعدادی به کمک دستورالعمل‌های موجود در اینترنت به دنبال ساختن محصولات آرایشی مانند رژلب، صابون، روغن‌های بدن در خانه هستند.

اما محصولات آرایشی که در خانه تهیه می‌شوند، چقدر مؤثر هستند؟

سوواتی، مدیر یک سالن آرایشی دراین‌باره می‌گوید"موادی که در خانه‌ها امروزه استفاده می‌شوند نیز خالص نیستند و ازآنجایی‌که خانم‌ها بیشتر از مسائل هورمونی و تغییرات هوا رنج می‌برند، به مواد بسیاری حساسیت پیدا کرده‌اند. کمی سخت است که بخواهیم برای هر مشکلی یک داروی خانگی تهیه کنیم. "

سانتیا راج، متخصص مو بر این باور است که داروهای خانگی راه‌حلی برای همه مشکلات نیستند و معتقد است که محصولات آرایشی خانگی تنها هنگامی مؤثر خواهد بود که فرد از نوع پوست و مو خود، آگاهی داشته باشد. اگر فرد از این موضوع اطلاع داشته باشد، می‌تواند محصول مناسبی را تهیه کند، ولی در کل بهتر است که از ترکیبی از محصولات خانگی و تجاری استفاده شود. 

"شرمیلا ماندری" بازیگر، که برای ماسک صورت خود از عسل و آب‌لیمو استفاده می‌کند، می‌گوید: "من معتقد هستم که محصولات خانگی برای صورت و مو بسیار مناسب هستند. حتی زمانی که من مدت کوتاهی در بانکوک بودم، برای تیرگی پوستم از عسل و لیمو استفاده کردم."

فواید مواد آرایشی خانگی بر روی سلامتی

اکثر افراد امروزه آگاهانه از محصولات زیبایی استفاده و آن را خریداری می‌کنند. آن‌ها از محصولات شیمیایی، دوری می‌کنند و بیشتر از محصولاتی که اساس ارگانیک دارند، استفاده می‌کنند. "مالویکا سیرنیواسان" متخصص بیوتکنولوژی از بنگلور می‌گوید: من خودم شروع به ساختن سرمه کردم چون هیچ‌کدام از برندها با من سازگار نبود. بعضی‌ها باعث خشک شدن چشم‌ها و بعضی باعث سوختن آن‌ها می‌شود. به همین دلیل تصمیم گرفتم از یک روش سنتی استفاده کنم و از گل نانداباتلوی هندی استفاده کردم تا سرمه مناسب خودم را تهیه کنم"

تهیه‌ی آسان

ترکیباتی که پشت محصولات مشاهده می‌کنید، ممکن است پیچیده به نظر برسند. اما هنگام تهیه محصول در خانه آسان به نظر می‌رسد و به‌راحتی تهیه می‌شوند. یکی از سرگرمی‌های "سودیکشا دوریو"، تهیه‌ی رژ لب در خانه است. او دراین‌باره گفت: "ازآنجایی‌که من به رنگ و رژ لب علاقه دارم شروع به ساختن آن‌ها در خانه کردم که این کار من موفقیت‌آمیز بود." او اضافه کرد که "کار بسیار آسانی است و اگر طعم آن را بدانید، تنها ۱۰ دقیقه وقت می‌برد. ازآنجایی‌که ترکیبات موردنیاز به‌راحتی قابل تهیه می‌باشد، تهیه آن به‌صرفه و لذت‌بخش خواهد بود. "

ماندگاری

یکی از اثرات مفید محصولات خانگی، اثر ماندگاری آن‌هاست. درحالی‌که محصولات تجاری باعث ایجاد تغییرات نامطلوب روی پوست می‌شوند، محصولات خانگی نه‌تنها تغییری در حالت طبیعی پوست ایجاد نمی‌کنند، بلکه باعث بهبود آن نیز می‌گردند. "اینکیتا رامان"، فردی که روغن‌های بدن خانگی را تهیه می‌کند، می‌گوید: "این روغن‌های خانگی، هیچ‌گونه ضرری ندارند و باعث هیدراته شدن پوست می‌گردند و ازآنجایی‌که هیچ ماده شیمیایی در آن دخیل نیست، ترکیبات طبیعی آن تأثیر بیشتری خواهند داشت. یک تأثیر مثبت دیگر آن این است که فرد می‌تواند بر اساس تغییر فصل، ترکیبات محصول را تغییر دهد تا با پوست سازگاری پیدا کند."

به‌زودی در میسلند طرز تهیه چندین ماده آرایشی خانگی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

با ما همراه باشید

 

منبع

فیلترها
Sort
display