جستجو

اخبار

محصولات طبیعی در برابر محصولات آرایشی ارگانیک

یکشنبه, 10 خرداد,1394

زیبا به نظر رسیدن، هدف بسیاری از افراد است اما زیبا به نظر آمدن درحالی‌که به زمین کمک کنیم، کلاً موضوع دیگری است. این کمک شامل محصولاتی است که قابل بازیافت باشند و به چرخه طبیعت بازگردند.

محصولات زیبایی طبیعی و ارگانیک، شامل آن دسته محصولاتی می‌شود که فاقد هرگونه مواد شیمیایی و رنگ هستند. بااین‌حال اصطلاح مواد ارگانیک و طبیعی قابل‌تغییر نیست. اصطلاح ارگانیک به آن دسته محصولاتی اشاره دارد که بدون استفاده از مواد شیمیایی کودهای مصنوعی و آفت‌کش‌ها رشد کرده‌اند و اصطلاح طبیعی، آن دسته محصولاتی را در برمی‌گیرد که در ساخت آن‌ها از منابع گیاهی که مشخص نیست برای پرورش آن‌ها از مواد شیمیایی استفاده‌شده یا خیر، بهره گرفته‌اند.

انتخاب لوازم‌آرایشی سازگار با محیط ‌زیست برای افرادی که به دنبال انجام کاری به نفع زمین و کاهش میزان مواد آرایشی مصنوعی هستند، ایده خوبی است. بعلاوه استفاده مواد شیمیایی کمتر در لوازم‌آرایشی برابر با جذب کمتر این مواد توسط پوست شماست. روز به روز به تعداد افرادی که مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک، از کرم‌های صورت گرفته تا لوسیون‌های بدن، را به مواد آرایشی شیمیایی ترجیح میدهند، افزوده میشود. بخش عمده این مواد شیمیایی شامل مشتقات آلومینیوم، پارابن‌ها (مواد ضد باکتری) و مواد آفت‌کش ها می‌باشند. نکته اینجاست که مواد تشکیل‌دهنده مصنوعی لوازم آرایشی به‌صورت بالقوه مضر هستند و ترکیبات طبیعی و ارگانیک برای بدن و طبیعت سودمندند. بااین‌حال لزوماً این فرض را به وجود نیاوریم که این مواد و محصولات طبیعی و ارگانیک به‌خودی‌خود بهتر هستند. هنوز هم خطرات و آلودگی‌های میکروبی ازاین‌دست هستند که باید در نظر داشته باشید. در حال حاضر اداره غذا و دارو (FDA) برای این‌گونه محصولات آرایشی، قانونی تنظیم نکرده بنابراین هیچ استانداردی برای سنجش سلامت این محصولات وجود ندارد. این فقدان مقررات بدین معنی است که تولیدکنندگان می‌توانند انواع برچسب‌ها را بر روی محصولاتی که ممکن است خالص و سالم باشند یا نه، بچسبانند.

بااین‌حال، وزارت کشاورزی ایالات‌متحده (USDA) به ارزیابی محصولات آرایشی ارگانیک می‌پردازد. برچسب "گواهی محصولات ارگانیک" بدین معناست که ۹۵درصد از مواد تشکیل‌دهنده ارگانیک هستند. درحالی‌که کلمه "از مواد ارگانیک ساخته‌شده "بدین معناست که حداقل ۷۰درصد محصول شامل مواد ارگانیک است. USDA قانونی برای محصولاتی که ادعا می‌شود طبیعی هستند، ندارد. درنهایت این امر به عهده مشتری است که برچسب روی محصولات آرایشی ارگانیک و طبیعی را بخواند تا از مواد سازنده یک محصول خاص مطمئن شوند. درحالی‌که استفاده از کلماتی مانند بوتانیکال، گیاهی، خالص، طبیعی و ارگانیک بدین معنا باشد که این مواد آرایشی سالم و بی‌خطر هستند اما این احتمال را مدنظر داشته باشید که همه‌چیز آنگونه که نام‌گذاری می‌شوند، نباشند.

فیلترها
Sort
display