جستجو

اخبار

مراقبت از موهای آسیب‌دیده

دوشنبه, 17 فروردین,1394

برای مراقبت از موهایی که احتیاج به ترمیم دارند، باید به‌صورت زیر عمل کنید. سلامتی موهای شما زمانی به دست خواهد آمد که از آن‌ها به‌خوبی مراقبت کنید، همانند زمانی که مواد غذایی سالم را مصرف می‌کنید.

مصرف کردن مواد غذایی سالم

مهم نیست که شما چقدر از موهای خود مراقبت می‌کنید، تا زمانی که غذای سالمی مصرف نکنید آن‌ها به‌خوبی رشد نخواهند کرد.مغزها، میوه‌ها و سبزی‌ها غنی از ویتامین‌ها، پروتئین‌ها،مواد معدنی،ویتامین B،E و فولیک اسید هستند که درنتیجه باعث رشد بهتر و سالم‌تر موهای شما خواهند شد. همچنین اگر از ریزش مو رنج می‌برید، بهتر است مولتی‌ویتامین مصرف کنید.

موهای خود را شانه بزنید

اگر فکر می‌کنید که شانه کردن مو باعث ریزش آن‌ها می‌گردد، کاملاً در اشتباه هستید.شانه کردن مو باعث سالم‌تر و درخشنده‌تر شدن آن‌ها می‌گردد. با توجه به گفته‌های متخصصان مو، پوست سر شما سبوم ترشح می‌کند و با شانه زدن به موها، باعث پخش شدن این ماده و درنهایت درخشش موهای خودخواهید شد. همچنین با شانه کردن باعث گردش خون بهتر در کف سرخود می‌شوید که این باعث رشد بهتر موهای شما می‌شود.

از شامپوها و مرطوب‌کننده های مناسب موی خود استفاده کنید

شامپوها می‌توانند باعث از بین بردن روغن‌های ضروری سر شما شده و خشکی و خارش ایجاد کنند پس سعی کنید از شامپویی استفاده کنید که مناسب موهایتان باشد. قبل از خرید شامپو یا مرطوب‌کننده، برچسب روی آن‌ها را مطالعه کنید. همچنین هنگام حمام کردن از آب بسیار داغ استفاده نکنید زیرا که باعث سخت شدن موهای شما خواهد شد. بهتر است که برای شست‌وشو از آب ولرم یا سرد استفاده نمایید.

MeenaRajan سرپرست R&D دراین‌باره می‌گوید "همه‌ی ما دوست داریم با موهای خود، کارهای مختلفی انجام دهیم اما در طولانی‌مدت، آسیب‌دیدگی‌هایی در ساختار آن به وجود می‌آید که باعث ایجاد شکاف به دلیل آسیب‌دیدگی کراتین می‌گردد. از شامپوهایی استفاده کنید که با ساختار موهای شما همخوانی داشته باشد و به موهای شما کمک کند تا پروتئین‌های ازدست‌رفته‌ی خود را بازسازی کند تا درنهایت از موهایی مستحکم و سالم برخوردار  شوید."

موهایتان را زیاد آرایش نکنید

هرکس می‌خواهد که موهایش را آرایش کند، اما سعی کنید خیلی زیاده‌روی نکنید زیرا که ممکن است به موهای خود آسیب بزنید.دکتر RohiniWadhwani سرپرست پزشکی، ملزومات پوست دراین‌باره می‌گوید" استفاده بیش‌ازحد از حرارت یا مواد شیمیایی می‌تواند باعث از بین رفتن لایه‌ی محافظتی موهای شما گردد که این اتفاق باعث ضعیف و شکننده شدن موهای شما خواهد شد.برای جلوگیری از آسیب دیدن موهایتان می‌توانید از محصولات حاوی فیبرهای فعال که باعث کنار هم قرار گرفتن تار موهای شما می‌گردد و از آن‌ها در برابر آسیب بیشتر محافظت می‌کند، استفاده نمایید."

 

منبع

فیلترها
Sort
display