جستجو

اخبار

مراقبت از موها به روش ساده

پنجشنبه, 07 اسفند,1393

قبل از اینکه بتوانید از موهایتان به‌خوبی مراقبت کنید، باید نوع آن‌ها را بدانید. نوع محصولاتی که استفاده می‌کنید باید بر اساس نوع موهایتان باشد نه بر اساس تأییدیه‌های محصول یا میل و خواسته خودتان. ما با تریکولوژیست، دکتر آپوروا شاه، دکتر سونال و زیبایی‌شناس ریتو سینگ صحبت کردیم تا ما را راهنمایی کنند...

موهای چرب: اگر پوستتان چرب است، احتمالاً موهایتان نیز چرب هستند. دلیل آن به‌طورکلی، ترشح سبوم اضافی هست.

تشخیص آن: قسمت انتهایی مو که نزدیک پوست سر است، چرب و انتهای دیگر آن خشک است. این موها، بلافاصله بعد از شامپو زدن، ظاهر خوبی پیدا می‌کنند و سپس دیرتر، نرم می‌شوند. این چربی می‌تواند به علت افزایش فعالیت غدد سباسه باشد که ممکن است به خاطر مشکل عدم تعادل هورمونی و یا واکنش به استرس باشد.

درمان: شستشوی منظم با یک پاک‌کننده مناسب پوست سر که بتواند تمام چربی اضافه را پاک کند. بعلاوه فقط در انتهای موها از یک سرم ترمیم‌کننده مو استفاده کنید تا از خشک شدن انتهای موها جلوگیری شود.

موهای خشک: به نظر می‌رسد این نوع مو، نازک، زبر و مستعد ابتلا به مشکلات مو مانند گره خوردگی، شکستگی و موخوره باشد.

تشخیص آن: مدتی پس از شامپو کردن، بی‌جان و خشک به نظر می‌رسند.

درمان: شما باید به‌شدت از بکار بردن هر نوع ماده شیمیایی یا روش‌های حرارتی روی این نوع موها پرهیز کنید زیرا مشخص‌شده که این روش‌ها، رطوبت ساقه مو را از بین می‌برند و مو را خشک‌تر می‌کنند و درنتیجه مو، بیشتر مستعد آسیب‌دیدگی می‌شود. از مرطوب‌کننده‌های مغذی و سرم‌های ترمیم‌کننده مو استفاده کنید. باید هفته‌ای یک‌بار از یک مرطوب‌کننده عمیق استفاده کنید.

موهای معمولی: بهترین نوع مو می‌باشد. این نوع مو، سالم است و تعادل کاملی بین چربی و خشکی آن وجود دارد.

تشخیص آن: به علت سالم بودن، می‌درخشد و بااینکه چرب به نظر نمی‌رسد، موقع لمس کردن، نرم است. بااین‌حال، شامپوهای بسیار قوی می‌توانند به آن آسیب برسانند.

درمان: از یک برنامه منظم شستشو، رطوبت رسانی و استفاده از یک سرم مو پیروی کنید.

فیلترها
Sort
display