جستجو

اخبار

مراقبت طبیعی از ناخن‌ها (قسمت اول)

یکشنبه, 31 خرداد,1394

ناخن‌ها، قسمت مهمی از دست‌های ما هستند، بنابراین مراقبت از آن‌ها امری ضروری است. ناخن‌های تمیز و سالم، نه‌تنها به زیبایی دست‌های ما می‌افزایند بلکه از بسیاری بیماری‌های ناشی از میکروب‌ها و باکتری‌های جلوگیری می‌کنند. ناخن‌های شکننده، مشکل مشترک بسیاری است که عمدتاً به خاطر فقر آهن اتفاق می‌افتد. بدن باید به میزان کافی آهن دریافت کند. تعدادی از غذاهای غنی از آهن عبارتند از: جگر، گوشت قرمز بدون چربی، غذاهای دریایی، لوبیا، سویا، عدس، غلات سبوس‌دار، اسفناج، برگ شلغم، سبزی‌ها، مارچوبه، جعفری، شاهی، مرغ و بوقلمون، آجیل ،شکر قهوه‌ای، زرده تخم‌مرغ، میوه‌های خشک مانند آلو خشک، کشمش، خرما، زردآلو.
راه‌های درمان خانگی و راهنمایی مفید بسیاری برای مراقبت از ناخن وجود دارد. در این مقاله برخی از راهنمایی‌ها و داروهای خانگی ساده موردبحث قرارگرفته.
۱- یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو را به یک فنجان آب بیفزایید و برای چند دقیقه ناخن‌هایتان را در آن قرار دهید تا خیس بخورد. سپس ناخن‌ها را با آب گرم بشویید و از مرطوب‌کننده استفاده کنید. این دستورالعمل برای حذف لکه‌های ناخن بسیار مفید است.
۲- نکته مفید دیگر این است که ناخن‌ها را با پنبه آغشته به آب‌لیمو چند دقیقه  ماساژ دهید و سپس بشویید. با استفاده منظم از این درمان ، ناخن‌های شما قوی و درخشان خواهد شد.
۳- روغن‌زیتون یکی از درمان‌های خانگی است که به‌طور گسترده‌ای در بسیاری از درمان‌های زیبایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای داشتن ناخن‌های زیبا و براق، استفاده روزانه از روغن‌زیتون ضروری است.
۴- چغندر، سرشار از کلسیم و ویتامین D است و مصرف روزانه چغندر باعث می‌شود ناخن‌های شما زیبا باشند. همچنین غذاهایی سرشار از کلسیم همانند شیر نیز چنین تأثیری دارند.
۵- ناخن‌ها را در روغن خردل گرم به مدت ۸-۱۰ دقیقه بخیسانید. سپس به‌تدریج به‌گونه‌ای که خون به‌طور طبیعی در جریان باشد، ناخن‌ها را ماساژ دهید.  برای داشتن ناخن‌هایی قوی و سالم، این کار باید به‌صورت روزانه انجام گیرد.

فیلترها
Sort
display