جستجو

اخبار

مردان چند بار باید موهای خود را بشویند

چهار شنبه, 03 تیر,1394

 

اگر شما هنوز هم مردد هستید که چند بار باید موهایتان را شامپو کنید، این متن را بخوانید.

نظریه‌های گوناگونی پیرامون اینکه مردان چند بار باید موهای خود را شامپو بزنند،وجود دارد.برخی می‌گویند تنها هفته‌ای یک‌بار کافی است و برخی دیگر هم می‌گویند سه بار در هفته مناسب است.اما راه ایده‌ال برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چند بار در هفته موهای شما نیاز به شست‌وشو دارد، توجه به نوع موهای شماست.

مردانی با موهای کوتاه به‌راحتی دو بار در هفته موهای خود را می‌شویند اما افرادی که موهای بلندتری دارند باید سه بار در هفته موها را بشویند چراکه موهای بلند، نیازمند مراقبت و رطوبت‌رسانی بیشتری است. اگر موهای شما خشک و وزکرده است، ممکن است مایل باشید آن‌ها را با شست‌وشوی مرتب و مرطوب نمودن سه بار در هفته بی‌عیب نگاه‌دارید.

درصورتی‌که شما شغلی دارید که بیشتر در معرض آلودگی و گردوخاک و فضای باز است، پس برای حفظ سلامت موها باید آن‌ها را طبق برنامه منظم‌تری بشویید. فقط اطمینان حاصل کنید که بیش‌ازحد از شامپو استفاده نکنید چراکه باعث خشک شدن پوست سر و آسیب و ریزش موها می‌شود. بهترین راه برای بررسی دفعات بررسی حالت موهایتان است. اگر موها خشک و چسبنده بود و یا وزکرده بودند پس موهای شما نیاز به شست‌وشو دارد.

جنس موهای مختلف نیاز به مراقبت‌های متفاوتی دارد. و بررسی اینکه وقتی دست‌هایتان را درون موهایتان می‌برید، چه احساسی می‌کنید، ایده خوبی در مورد جنس موهایتان در اختیارتان می‌گذارد.

فیلترها
Sort
display