جستجو

اخبار

مزایای روغن نارگیل خام

سه شنبه, 12 اسفند,1393

اگر پوست و موی خشکی دارید، یک شیشه روغن نارگیل می‌تواند بهترین دوست شما باشد. بافت سبک، خواص مرطوب‌کنندگی و دسترسی آسان به آن، باعث شده که یکی از بهترین درمان‌ها برای پوست خشک باشد.
همچنین روغن نارگیل، یک پاک‌کننده آرایش مفید است. استفاده منظم از روغن نارگیل بر روی بدن، پوست را درخشان کرده و به از بین بردن جای زخم و لکه‌های تیره کمک می‌کند. هرروز بعد از دوش گرفتن، روغن نارگیل را روی پوستتان ماساژ دهید تا به لوسیون بدن نیاز نداشته باشید.
این روغن، یک تونیک موی بسیار عالی است. ماساژ دادن مو با روغن نارگیل گرم، درخشندگی را به موهایتان بازمی‌گرداند و موها را نرم و قابل‌کنترل می‌کند. همچنین به کاهش از دست دادن پروتئین که موهایتان را سالم و جذاب نگه‌ می‌دارد، کمک می‌کند. اگر سعی دارید که رشد موهایتان را بیشتر کنید، به‌طور منظم از روغن نارگیل استفاده کنید.
روغن نارگیل برای کاهش وزن، حفظ میزان کلسترول، تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به هضم مناسب و تنظیم سوخت‌وساز بدن نیز مناسب است. تصور غلطی وجود دارد مبنی بر اینکه روغن نارگیل به علت دارا بودن مقدار زیادی چربی‌ اشباع‌شده برای قلب، مفید نیست اما این، حقیقت ندارد. روغن نارگیل، حاوی ۵۰% اسید لوریک است که به‌طور فعال از مشکلات مختلفی که بر قلب تأثیر می‌گذارد مانند کلسترول و فشارخون بالا، جلوگیری می‌کند.

 

منبع

فیلترها
Sort
display