جستجو

اخبار

مواد اولیه تعجب‌آوری که در محصولات مراقبتی پوست به کار می‌روند (قسمت اول)

یکشنبه, 21 دی,1393

 

1- از فضولات نوعی پرنده در برخی از کرم‌های مراقبتی صورت به کار می‌رود که بسیار موردعلاقه عموم قرارگرفته است، اما نگران نباشید، این‌ها فضولات یک نوع پرنده پرورشی خاص است که تحت شرایط خاصی پرورش میابد و تنها از مواد ارگانیک تغذیه می‌کند. سپس این فضولات را با سبوس برنج مخلوط کرده و آسیاب می‌کنند و پس از پودر به‌دست‌آمده در معرض اشعه UV قرار می‌گیرد تا ازنظر بهداشتی آماده مصرف در مواد مراقبتی شوند. بسیاری از کارشناسان زیبایی این محصولات را برای پوست مفید می‌دانند اما به نظر متخصصین پوست اعتقادی به تأثیر این مواد ندارند و صرفاً آن را یک مد زودگذر می‌دانند.
2- شاید خودتان هم ندانید اما بسیاری از مواد آرایشی و مراقبتی که استفاده می‌کنید حاوی جلبک‌هایی هستند که اگر آن‌ها را از نزدیک ببینید دیگر به آن محصولات دست هم نزنید. حدوداً بیش از 100 نوع از مشتقات جلبک‌های گوناگون در مواد آرایشی و مراقبتی استفاده می‌شوند که خواص بسیار مفید و بالایی برای پوست ما دارند، از اسکراب صورت گرفته تا کرم‌های بدن. همان‌طور که می‌دانید جلبک‌ها در محیط‌های مرطوب بهتر رشد می‌کنند و از همین سو آب را به‌خوبی در خود نگاه می‌دارند، همچنین جلبک‌ها حاوی مواد معدنی مفیدی همچون آهن، روی، منیزیوم،مس و سیلیکون هستند که هر یک از این خواص برای پوست شما مفید هستند.
3- یکی از مواد دیگری بسیار به‌سلامت پوست و موی شما کمک می‌کند، روغن پشم گوسفند است. این روغن به پوست و مو نرمی و لطافت بسیار مناسبی می‌بخشد و در بیشتر لوسیون‌ها، کرم‌ها و نرم‌کننده‌های پوست و مو خصوصاً برای پوست‌ها و موهای خشک استفاده می‌شوند. اگر شما به پشم گوسفند حساسیت دارید، در صورت مصرف ممکن است پوست شما قرمز شده و خارش بگیرید در غیر این صورت هیچ مشکل خاص دیگری نخواهید داشت و این محصولات مفید خواهند بود.
4- گیاهان نیز مانند انسان سلول‌های بنیادی دارند و محصولاتی که از سلول‌های بنیادی گیاهان مانند گل رز در آن‌ها به کار رفته است به‌صورت معجزه‌آسایی برای پوست شما عمل می‌کنند. از بین بردن چین‌وچروک، لک‌های آفتاب، رگ‌های نمایان از روی پوست و افتادگی پوستی از خواص این مواد است.
5- بسیاری از محصولات مراقبتی که برای از بین بردن پف زیر چشم به کار می‌روند در خود کاپوچینو دارند، یعنی هم قهوه دارند و هم شیر! همان‌طور که کافئین و شیر سرصبح انرژی فراوانی به شما می‌دهد و شما را سرحال می‌آورد، این مواد برای پوست شما هم همین‌گونه عمل می‌کنند و جانی دوباره به آن می‌بخشند.

فیلترها
Sort
display