جستجو

اخبار

مواردی که باید قبل از رنگ کردن موها در نظر بگیرید

یکشنبه, 17 اسفند,1393

آیا از موهایتان خسته شده‌اید و می‌خواهید بارنگ کردن آن‌ها، ظاهرتان را جذاب‌تر کنید؟قبل از رفتن به آرایشگاه، موارد زیر را به یاد داشته باشید:

اول‌ازهمه، به فکر سلامتی موهایتان باشید. رنگ مو روی موهای نرم و سالم، ماندگاری بیشتر و ظاهر بهتری دارد. اگر موهایتان، شکننده باشد رنگ، جلوه زیبایی نخواهد داشت و به موهایتان، آسیب بیشتری می‌رساند. بنابراین اول موهایتان را تقویت و نرم کنید و سپس آن‌ها را رنگ کنید.

فراموش نکنید هنگامی‌که موهایتان را رنگ می‌کنید، بافت آن‌ها به‌طور موقت تغییر خواهد کرد. این تغییر بافت می‌تواند به دلیل مواد شیمیایی موجود در رنگ مو باشد.

با یک آرایشگر مشورت کنید. حتی اگر خودتان رنگی را مدنظر دارید، توصیه می‌شود که نظر یک متخصص را نیز بپرسید مثل‌اینکه چه رنگی برایتان مناسب است یا چه مارکی را باید انتخاب کنید. بعد از مشاوره، خودتان این کار را انجام ندهید. هرچند رنگ کردن موها در سالن، گران‌تر تمام می‌شود اما حداقل مطمئن می‌شوید که این کار، به‌خوبی انجام خواهد شد.

سایه رنگ مناسب را انتخاب کنید. در یک طیف رنگ، سایه رنگ‌های متعددی وجود دارد. بنابراین اگر می‌خواهید موهایتان را قهوه‌ای کنید، با کمک آرایشگرتان، سایه‌ای از رنگ قهوه‌ای را انتخاب کنید که به رنگ پوست و بافت مویتان بیاید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display