جستجو

اخبار

نکاتی برای برطرف کردن وز موهای شما

یکشنبه, 17 اسفند,1393

 

موهای فر، فوق‌العاده‌اند اما به خاطر عواملی مانند رطوبت و گاهی اوقات هم مراقبت نادرست از مو، موهای فر، خودبه‌خود دچار وز و زبری می‌شوند. اگر موهای وزوزی دارید، نگران نباشید.

در اینجا چند نکته بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند درعین‌حال که حجم و فر موهایتان را حفظ می‌کنید، وز آن‌ها را هم برطرف کنید. موهایتان را با شانه/انگشتان مرطوب، شانه کنید. برس کشیدن موی خشک فقط می‌تواند باعث وز بیشتر شود. یک شانه دندانه درشت را با آب یا اسپری مو مرطوب کنید و با استفاده از آن، گره موها را بازکنید یا فقط موهایتان را مرتب کنید.

از یک ماسک موی خانگی استفاده کنید: نرم‌کننده‌های سرشار از پروتئین، برای موهای وز، بسیار مفیدند بنابراین به دنبال یک شامپو نرم‌کننده حاوی پروتئین باشید. روش دیگر، استفاده از یک ماسک موی خانگی از آووکادوی له‌شده و روغن‌زیتون است. پس از شامپو زدن موهایتان، این ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان قرار دهید و سپس به‌طور کامل آبکشی کنید.

مدل موی ساده‌ای داشته باشید: اگر وقتتان کم است و عجله دارید، ساده‌ترین راه برای آرایش موهای وز، بستن آن‌ها به شکل top knot یا دم خرگوشی شل است. زیرا این مدل‌ها، مو را در جای خودش، مرتب نگه می‌دارد و به شما، ظاهری دوستانه و مهربان می‌دهد.

شستشو با آب گازدار: آب گازدار(سودا)، سطح PH پایینی دارد که به کاهش وز مو کمک می‌کند. بعد از شستشوی مو با یک شامپوی نرم‌کننده معمولی، آن را با آب گازدار بشویید.

موهایتان را با حوله، خشک نکنید: بجای آن، موهایتان را فشار دهید تا آب اضافه آن خارج شود یا برای به حداقل رساندن وز، از تی‌شرت برای خشک‌کردن موها استفاده کنید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display