جستجو

اخبار

نکاتی برای داشتن ناخن‌های بلند و ضخیم

پنجشنبه, 05 شهریور,1394


مردم بر اساس اینکه چطور با خودتان رفتار می کنید، در مورد شما قضاوت می کنند. به همان اندازه که از صورتتان مراقبت می کنید، دستها و ناخن‌هایتان نیز به توجه نیاز دارند.
ناخن‌های ترک خورده و پوسته پوسته، مشکلی است که خیلی‌ها با آن مواجه می شوند. ناخن‌ها می‌توانند به دلایل مختلف پوسته پوسته شوند. تغییرات آب و هوا، مسائل رژیمی، عفونت‌های قارچی، قرارگیری بیش از حد در معرض آب و کمبود ویتامین برخی از آنها هستند. در اینجا چند نکته برای مراقبت از ناخن‌هایتان بیان می کنیم:
ــ آب و هوای سرد و خشک می تواند باعث جدا شدن و پوسته پوسته دادن لایه ها شود. بنابراین هر صبح و عصر، دستها و ناخن‌هایتان را مرطوب کنید.
ــ کمبود بیوتین، گوگرد یا ویتامین ب می تواند منجر به ناخن های فلس مانند شود. یک مکمل خوب و همچنین سبزیجات خام و میوه‌ها، از ترک خوردن و شکستن ناخن‌ها جلوگیری می‌کنند.
ــ اگر از عفونت قارچی رنج می برید، این عفونت می تواند تاثیر بدی بر ناخن‌هایتان بگذارد. اگر برای قارچ پوستتان به شما یک پماد یا کرم نسخه‌ای داده شده، آن را روی ناخن‌هایتان نیز استفاده کنید.
ــ آب، ناخن‌ها را خشک می کند و منجر به پوسته پوسته شدن آنها می شود. اگر ناخن‌های شما به مدت بسیار طولانی در تماس با آب هستند، هرجا که ممکن است دستکش بپوشید و حداقل روزی دو بار از مرطوب کننده استفاده کنید.
ــ بیوتین به بدن ما کمک می کند که اسیدهای چرب و پروتئین‌ها را پردازش کند. برای تقویت کردن ناخن‌ها،مصرف روزانه 2.5 میلی‌گرم مکمل بیوتین توصیه می شود یا می توانید هر روز از ویتامین ب‌کمپلکس استفاده کنید. پروتئین کافی به رژیم غذایی اضافه کنید. شما باید هر روز حداقل چندین وعده گوشت، لبنیات یا آجیل مصرف کنید.
ــ از ناخن‌هایتان برای کندن برچسب‌ها ،بیرون کشیدن گیره کاغذ و ... استفاده نکنید. به جای ناخن از ابزار مناسب استفاده کنید.
قبل از زدن لاک، ناخن‌هایتان را فقط در یک جهت سوهان بکشید، براق کنید و تمام برآمدگی‌هایی که می‌توانند باعث پوسته دادن شوند را برطرف کنید. همیشه 2 لایه لاک بزنید و در پایان برای محکم چسباندن لاک از یک تاپ‌کت بی‌رنگ استفاده کنید.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display