جستجو

اخبار

نکاتی برای داشتن پوست بهتر

دوشنبه, 02 شهریور,1394

داشتن پوست بهتر
فرقی نمی کند که چقدرخوب از پوستتان مراقبت کنید، همیشه چیزی وجود خواهد داشت که شما را نگران کند. از تجمع رنگدانه‌ها در پوست تا لکه‌ها،از آکنه تا اسکار و جوش تا کک و مک ــ خانمها اغلب از مجموعه ای از مشکلات پوستی رنج می‌برند و هرگز درباره امتحان کردن یک لوسیون پوست یا کرم ضد جوش جدید، فکر نخواهند کرد. تنها تعداد انگشت شماری از خانمها آنقدر خوش شانس هستند که پوستی بی عیب و نقص داشته باشند. اگر شما به این گروه خوش شانس تعلق ندارید، این مقاله در ادامه میتواند به شما برای داشتن پوست بهتر کمک کند.
از مقدار زیادی کرم ضدآفتاب استفاده کنید: آیا شما در تمام روزهای سال ضدآفتاب می زنید؟ احتمالا اکثر خانمها پاسخ منفی خواهند داد.زدن ضدآفتاب به این معناست که شما از صورت و دستهایتان در برابر حمله اشعه‌های مضر UV که می‌توانند بدون هیچ سر و صدایی به پوستتان آسیب برسانند، محافظت می کنید.ترجیحا از ضدآفتابی استفاده کنید که SPF 30 داشته باشد
به آشپزخانه‌تان سر بزنید: آشپزخانه‌ها واقعا یک گنجینه اسرار پوست است. طراوت پوست با تغذیه ارتباط مستقیم دارد. بنابراین وقتی صحبت از سلامت پوست می شود، چیزی که می خورید بسیار مهم است. اگر می خواهید پوستتان بدرخشد، باید حتما از میوه‌ها و سبزیجات تازه استفاده کنید، آن هم نه فقط در یک دوره کوتاه، بلکه باید بطور مداوم آنها را مصرف کنید. در رژیم غذایی روزانه‌تان از مقدار زیادی میوه و سبزی استفاده کنید و ببینید که این کار چه تفاوتی در پوستتان ایجاد می کند.
به بدنتان آب کافی برسانید: ممکن است کارشناسان زیبایی به شدت عصبانی شوند، چون بارها به شما گفته اند که آب کافی بنوشید اما بنظر می رسد که بسیاری از خانمها به این نصیحت با ارزش، توجهی نمی کنند. کم شدن آب بدن می تواند باعث خشک و پوسته پوسته شدن پوستتان شود و شما در پوستتان احساس کشیدگی کنید. همیشه یک بطری آب در دسترس داشته باشید و جرعه جرعه از آن بنوشید،حتی اگر تشنه نیستید.میتوانید یک یاداوری(REMINDER) بر روی موبایلتان برای این امر تنظیم کنید.
صورتتان را بیش از حد نشویید: بسیاری از خانمها برای پاک کردن کامل پوستشان، زیاده روی می کنند و صورتشان را چندین بار در روز می شویند(گاهی اوقات به شدت). کارشناسان می گویند که این کار اصلا صحیح نیست و در دراز مدت فقط به پوستتان آسیب خواهد رساند. برای از بین بردن گرد و غبار، آلودگی و آرایش روز، دوبار شستن صورت در روز کافی است.
یک چکاپ سالیانه انجام دهید: هر خانم بعد از 30 سالگی بغیر از آزمایش سطح قند خون باید بطور سالیانه برای معاینه گردن رحم، تخمدان و پستان به پزشک مراجعه کند.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display