جستجو

اخبار

نکاتی برای نگهداری از پا در فصل تابستان

دوشنبه, 28 اردیبهشت,1394

پاهای ما دارای بیش از ۲۵۰۰۰ غدد عرق است که به‌اندازه نصف فنجان عرق در طول روز تولید می‌کند! پاهای عرق کرده یکی از آزاردهنده‌ترین حالات می‌باشد. علاوه بر اینکه پاهای بد بو باعث خجالت‌زده شدن شما در اجتماع می‌شود، باعث عفونت‌های قارچی نیز می‌گردد. پاهای عرق کرده در ورزشکاران عادی است. در اینجا چند راهکار برای از بین بردن عرق پا پیشنهاد می‌کنیم.

مشکل همه‌ی اعضای خانواده

عرق کردن ممکن است دلیل ارثی داشته باشد. اگر شما با مشکل عرق کردن پاها روبرو شدید، بررسی کنید آیا والدین شما نیز با این مشکل مواجه هستند. داروهایی در بازار موجود است که می‌تواند تعریق بیش‌ازحد را کنترل کند. همیشه قبل از مصرف این داروها با پزشک مشورت کنید.
روزانه پاهایتان را بشویید

شستن پاها را جزئی از برنامه روزانه خود قرار دهید. ممکن است اشاره به این نکته احمقانه به نظر برسد اما بسیاری از مردم به‌طور روزانه بدن خود را می‌شویند، اما از شستن پاهای خود غفلت می‌کنند. پاهای خود را حداقل یک‌بار در روز و ترجیحاً دو بار در روز بشویید. حتماً پاهایتان را بخصوص بین انگشتانتان را، خشک‌کنید. به میکروارگانیسم‌هایی که در مکان‌های مناسب و مرطوب بین انگشتان پا رشد می‌کنند اجازه رشد ندهید.

از پودر استفاده کنید

پودر زدن مکرر برای جذب عرق بیش‌ازحد پا مناسب است. بنابراین بعد از استحمام پاهایتان را خشک‌کنید و از اسپری ضد عرق پا، یا از پودر استفاده کنید . ابتدا از ضد عرق استفاده کنید و بعد از خشک شدن از ضد عرق استفاده کنید. می‌توانید یکی از پودرهای موجود در بازار را انتخاب کنید.

رژیم غذایی

مراقب غذا و نوشیدنی‌هایی که مصرف می‌کنید باشید. نوشیدنی‌های حاوی الکل و کافئین و همچنین غذاهای تند باعث افزایش تعریق می‌شود. بنابراین توصیه نمی‌شوند.

کفش مناسب هر فصل را به پا کنید

در این تابستان کفش‌های بسته را کنار بگذارید. شما باید به‌پای‌خود فضایی برای نفس کشیدن بدهید بنابراین تا حد امکان از کفش‌های جلوباز استفاده کنید.

از جوراب‌های نخی استفاده کنید

از جوراب‌های مصنوعی (مواد) ارزان استفاده نکنید، بلکه از جوراب‌های پنبه باکیفیت تهیه کنید. الیاف طبیعی ساختار مناسبی در تهویه دارد. جوراب خود را حداقل یک‌بار در وسط روز عوض کنید. از تمیز و خشک بودن جوراب خود مطمئن شوید.

استفاده از دارو

لوسیون‌های خوب و باکیفیتی وجود دارند، داروها و پودرهای خوبی در بازار موجود است که می‌توانید از شر عرق پا خلاص شوید. داروهایی که برای شستن پا وجود دارند ضد عرق‌هایی مناسب برای درمان عرق پا هستند.

فیلترها
Sort
display