جستجو

اخبار

نکات استفاده از کرم‌های ضد آفتاب

سه شنبه, 12 خرداد,1394

اثرات تابش خورشید شوخی نیست، و کرم‌های ضد آفتاب، یکی از روش‌های محافظت از اشعه زیان‌بار خورشید است که در صورت عدم استفاده می‌تواند باعث آسیب به شما گردد. درواقع، بر اساس مطالعه بنیاد سرطان پوست، استفاده روزانه از کرم‌های ضد آفتاب با SPF۱۶ برای سر، گردن، بازوها و دست‌ها، شیوع ملانوما پوست در نیمی از شرکت‌کنندگان دریک مطالعه اخیر را کاهش داده است. به‌منظور حفاظت موثراز خود، جزییات استفاده از ضد آفتاب از سر تا پا را یاد بگیرید.

انتخاب یک کرم ضد آفتاب باکیفیت
برای اطمینان از انتخاب یک کرم ضد آفتاب امن و باکیفیت، کرمی را انتخاب کنید که نشان رسمی توصیه بنیاد سرطان پوست را دریافت کرده باشد. بیش از ۱۰۰۰ محصول این استاندارد را دریافت کرده‌اند، و این نشان همیشه روی بطری چاپ‌نشده است، بنابراین از وب‌سایت، آن‌ها را بررسی کنید و از مارک‌های توصیه‌شده‌ی آن‌ها باخبر شوید.

پوشش هر ناحیه
کرم‌های ضد آفتاب باید در هرجایی که خورشید بر آن تابش دارد استفاده شود، و شما ممکن است مایل به استفاده از محصولات مختلف برای مناطق مختلف بدن باشید. برای صورت، یک مرطوب‌کننده حاوی SPF را امتحان کنید، برای دست‌های خود کرم دست حاوی ضدآفتاب، و یا حتی برای موهایتان از اسپری مو حاوی ضدآفتاب استفاده کنید. برای برخی حفاظت‌های جانبی، حتی مواد افزودنی خشک‌شویی برای جلوگیری از ورود اشعه UV به لباس موجود می‌باشد! بازوها، پاها و کمر، به‌راحتی فراموش می‌شوند، اما برای محافظت همه به یک اندازه مهم هستند.
SPF و ایمنی
انتخاب شماره SPF به شما بستگی دارد، اما این مهم است بدانیم که فاکتور محافظت در برابر خورشید واقعاً به چه معنی است. شماره کنار SPF نشان‌دهنده این است که شما بدون ضد آفتاب تا چه مدت با خیال راحت می‌توانید در آفتاب بمانید. به‌عنوان‌مثال، اگر شما قبل از سوختن می‌توانید در آفتاب به مدت ده دقیقه بمانید، پس SPF۱۰ به شما اجازه می‌دهد تا به مدت ۱۰۰ دقیقه بدون سوختن در آفتاب بمانید.

استفاده مجدد، استفاده مجدد، استفاده مجدد
SPF تنها زمانی کار خود را به‌درستی انجام می‌دهد که تا حد ممکن به‌درستی از آن استفاده شود. که شامل استفاده مقدار کافی (۱ اونس)، و استفاده مجدد پس از رفتن در آب یا تعریق فراوان است. به‌عنوان یک قاعده، سعی کنید نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از ضد آفتاب استفاده کنید، و پس‌ازآن   برای محافظت هرچند ساعت یک‌بار ان را تمدید کنید.

فیلترها
Sort
display