جستجو

اخبار

نکات زیبایی برای بالای ۵۰ سال

شنبه, 19 اردیبهشت,1394

هنگامی‌که صحبت بر سر زیبایی است، سن و سال دیگر اهمیتی ندارد. اما وقتی صحبت بر سر نکات زیبایی است، سن، یک نقش جدی را بازی می‌کند. بدن ما در هر مرحله‌ای از زندگی نیازهای مختلفی دارد. اگر کمتر از ۳۰ سال دارید، نیازهایتان با شخصی که بیش از ۵۰ سالش است تفاوت دارد.

اگر شما هم‌ سنتان بیشتر از ۵۰ سال است، یعنی در گروه عاقل‌ترها قرار دارید، احتمالاً وقتتان را زیاد صرف افسانه‌ها می‌کنید، شما به نکات زیبایی مخصوص بالای ۵۰ سال نیاز دارید. مراقبت ویژه از پوست یکی از بهترین کارهایی است که هر فرد بالای ۵۰ سال می‌تواند برای زیبایی‌اش به آن برسد. بهترین نکات، آن‌هایی هستند که روی سلامت پوستتان متمرکز باشند.

مرطوب کردن پوست

مرطوب و هیدراته نگاه‌داشتن پوست، در هر سن و سالی اهمیت دارد، اما سنتان که بیشتر می‌شود، به ضرورتش افزوده خواهد شد. رطوبت باعث خواهد شد تا پوست جلوه‌ی سالم و زیباتری پیدا کند، چراکه واقعاً هم پوست را سالم‌تر می‌کند. پوستتان بهتر درمان و ترمیم خواهد شد، سلول‌های جدید بهتر رشد خواهند کرد، و بهتر در برابر عفونت مقاومت خواهد کرد.

هیدراته کردن پوست، کاری است که هم باید از داخل و هم از خارج پوست انجام شود. همین‌قدر که شنیدنش پرزحمت به نظر می‌آید، باید در طول روز به‌اندازه‌ی کافی آب بنوشید. آب زیاد، نه‌تنها پوست شمارا سالم نگاه می‌دارد، بلکه باعث می‌شود چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز پر شوند و کمتر معلوم باشند.

همچنین باید دائماً از کرم مرطوب‌کننده روی پوستتان استفاده کنید تا لایه‌ی رویی پوستتان هم هیدراته بماند. مرطوب‌کننده کمک خواهد کرد تا پوستتان در برابر آسیب‌ها مقاوم بوده و سریع ترمیم شوند. این موضوع در مورد موها و پوست سرتان هم صدق می‌کند، بنابراین سعی کنید هر بار که شامپو می‌زنید، بعدازآن از یک نرم‌کننده‌ی باکیفیت استفاده کنید.

جلوگیری از آسیب‌های خورشید

لک‌های پیری، که به‌عنوان لک‌های خورشید هم شناخته می‌شوند، خیلی زشت‌اند. اما این لک‌ها تنها آسیبی نیستند که از ناحیه‌ی خورشید بر ما وارد می‌شود. از رشد و بازسازی سلول‌های پوستی گرفته تا پیشگیری از سرطان پوست، دلایل متعددی وجود دارد که چرا باید از پوستتان در برابر اشعه‌ی آفتاب محافظت کنید. همیشه روی سطح تمام پوستتان که ممکن است در معرض آفتاب قرار بگیرند، ازجمله صورت، دست‌ها، و پاهایتان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. برای اینکه این فرایند برایتان ساده شود، می‌توانید هرروز صبح از لوسیونی استفاده کنید که حاوی ضد آفتاب است.

لایه‌برداری از پوست

پوست خشک و مرده به‌عنوان بخشی از چرخه‌ی رشد طبیعی بدن ما، همیشه تولید می‌شود. این سلول‌های مرده می‌توانند به خطوط ریز پوستمان بچسبند، و هر چین‌وچروکی را بدتر کنند. همچنین این تکه‌های پوست باعث می‌شوند تا پوستتان آن‌چنان ‌تروتمیز به نظر نیاید. پس می‌توانید از محصولات لایه‌برداری ملایم استفاده کنید تا از دست سلول‌های مرده‌ی پوستتان راحت شده و تولید سلول‌های جدید به‌راحتی صورت پذیرد.

فیلترها
Sort
display