جستجو

همه چیز درباره استفاده از رنگ مو در دوران بارداری

همه چیز درباره استفاده از رنگ مو در دوران بارداری

بارداری یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دورانی است که بیشتر بانوان یک جامعه آن را تجربه می‌کنند. قشر ارزشمندی از یک جامعه که اتفاقا به زیبایی ظاهر و سلامت پوست و موی خود بسیار اهمیت داده و سعی می‌کنند با استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی زیباتر از هر فرد دیگری به نظر برسند.

حال اینکه در این دوران استفاده از مواد آرایشی-بهداشتی ممنوعیت دارد یا خیر، از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که در این دوران حساس و ویژه ذهن آنها را درگیر می‌سازد.

در حالت کلی می‌توان مواد آرایشی-بهداشتی را به دو گروه پوست و مو تقسیم‌بندی کرد که در این مقاله به بررسی مواد آرایشی مختص مو می‌پردازیم.

بسیاری از پزشکان و متخصصان زنان و زایمان معتقد هستند که در نه ماه بارداری به‌ویژه در سه ماه‌ی نخست بارداری بهتر است از مواد شیمیایی استفاده نشود تا خطرات احتمالی، جنین را تهدید نکند. در این دوران جنین و مادر نسبت به سایر دوران بارداری در معرض خطر بیشتری قرار دارند و مصرف مواد شیمیایی از جمله رنگ‌های مو که در نوع صنعتی آن وجود دارد، توصیه نمی‌شود.

 این در حالی است که گروهی از پزشکان زنان و زایمان نیز اعلام کرده‌اند که استفاده از رنگ مو در هیچ زمانی از بارداری خطرناک نیست و تا به امروز منع استفاده از این نوع مواد آرایشی از سوی هیچ سازمان بهداشتی در سراسر جهان اعلام نشده است، بانوان باردار می‌توانند موهای خود را رنگ کنند.

جالب است بدانید که نوع دیگری از رنگ‌ مو در بازار وجود دارد و به رنگ‌ موهای گیاهی یا طبیعی شناخته می‌شوند. در ساخت این رنگ‌ها از عصاره‌ی مواد گیاهی و طبیعی استفاده شده که اتفاقا در بین بانوان طرفداران بسیاری محبوب و پرطرفدار است. به عنوان مثال می‌توان به رنگ‌ موهای تهیه شده از حنا، قهوه، انار، رزماری یا اکلیل کوهی، ریواس، بابونه، بهارنارنج، چای، پودر کاکائو، چغندر، زعفران و ... اشاره کرد که طیف زیبایی از رنگ‌های دوست‌داشتنی از جمله قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای روشن، قهوه‌ای بلوطی، طلایی، سرخ، مسی و ... با استفاده از آن‌ها تهیه می‌شود.

در این زمینه باز هم نظر پزشکان و متخصصان زنان و زایمان در مورد استفاده از این رنگ‌های طبیعی و گیاهی متفاوت است. گروهی همانند رنگ‌های شیمیایی استفاده از رنگ‌های طبیعی را بدون ضرر اعلام کرده و گروهی دیگر نیز ترجیح می‌دهند ریسک کردن را کنار بگذارند و توصیه‌ی آن‌ها این است که در دوران بارداری از رنگ‌های طبیعی استفاده نشود.

در مورد این مطلب نظری دارید؟
فیلترها
Sort
display