جستجو

اخبار

هنگام شستن صورتتان، این اشتباهات را مرتکب نشوید

دوشنبه, 10 فروردین,1394

با این روش‌های ساده از پوست حساس صورتتان، مراقبت کنید
گاهی اوقات ممکن است کار ساده‌ای مانند شستشوی صورت را اشتباه انجام دهید. مطالب زیر را بخوانید تا بفهمید چطور:
۱. دستمال‌های مرطوب صورت: آن‌ها خوب و مفید هستند اما پاک کردن بیش‌ازحد صورت با دستمال مرطوب می‌تواند به لایه ظریف پوست، آسیب برساند و پوست لطیف شمارا در معرض آلودگی و نور خورشید قرار دهد. متخصصان توصیه می‌کنند که در صورت لزوم، بیشتر از دو بار در روز از دستمال مرطوب صورت استفاده نکنید و صورتتان را با آب و یک پاک‌کننده صورت مناسب بشویید.
۲. از درجه حرارت مناسب استفاده کنید: آب بسیار گرم می‌تواند به پوست صورت، آسیب برساند و آب بسیار سرد نیز، خوب نیست. آب ولرم، بهترین گزینه برای پاک کردن صورتتان، بدون هرگونه آسیب پوستی است.
۳. صورتتان را بیش‌ازحد نشویید: برخی از مردم احساس می‌کنند که مالش و پاک‌سازی بیش‌ازاندازه، به رفع آلودگی کمک می‌کند اما آن‌ها در اشتباه‌اند. این کار درواقع،بیشتر به پوستتان آسیب می‌رساند و لایه ظریف پوست شمارا تجزیه می‌کند و باعث خشکی و زبر شدن پوستتان می‌شود. پوستتان را بشویید اما نه بیش‌ازاندازه.
۴. لایه‌برداری: آن‌هم یک مورد دیگر است که اکثرمردم به آن توجهی نمی‌کنند. آن‌ها یا بیش‌ازحد،لایه‌برداری می‌کنند و پوست صورتشان را تحریک می‌کنند یا اصلاً لایه‌برداری نمی‌کنند که باعث بروز دانه‌های سرسیاه و آکنه می‌شود.
۵. پاک کردن آرایش،ضروری است: این مورد، بارها و بارها گفته‌شده ولی مردم بازهم به آن، اعتنایی نمی‌کنند.پاک کردن آرایش، یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است. این‌گونه فکر کنید که پوستتان باید نفس بکشد و این کار،در زیر انبوه مواد آرایشی، ممکن نیست. شما پوستتان را خفه می‌کنید.
بنابراین از این روش‌های آسان برای داشتن پوستی صاف، با طراوت و شفاف استفاده کنید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display