جستجو

اخبار

پنج اشتباه رایج به هنگام آرایش کردن

سه شنبه, 25 فروردین,1394

اشتباهات رایجی که افراد به هنگام آرایش مرتکب می‌شوند و باید اصلاح شود:

افراد در آرایش کردن، اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند، در این مقاله به بعضی از آن‌ها اشاره‌شده است که باید از آن‌ها دوری کنند.

استفاده از نرم‌کننده روی کل  موها: بعد از مصرف شامپو، افراد همیشه از نرم‌کننده استفاده می‌کنند تا رطوبت را به موهای خود بازگرداند و از موهایی صاف و نرم برخوردار شوند. ولی اشتباه آن‌ها این است که نرم‌کننده را بر روی تمام سر، قرار می‌دهند درحالی‌که نرم‌کننده تنها باید روی موها قرار بگیرد و نباید با کف سر برخورد داشته باشد.

استفاده از عطر روی لباس: عطر باید روی بدن اسپری شود نه روی لباس‌هایتان. عطر، نه‌تنها روی لباستان لک می‌اندازد بلکه درواقع بوی نامطبوعی ایجاد می‌کند پس‌ازاین کار بپرهیزید.

توجه نکردن به پوست گردن: بیشتر افراد به هنگام استفاده از مرطوب‌کننده، کرم، آرایش یا هر چیز دیگر تنها به‌صورت خود تا چانه توجه می‌کنند. این کار، اشتباه است زیرا گردن هم به‌عنوان بخشی از زیبایی صورت محسوب می‌شود. گردن همانند صورت، بدون پوشش است و هم‌چنین پوستی، نازک‌تر و لطیف‌تر از پوست صورتتان دارد. پس گردن را فراموش نکنید.

استفاده از مرطوب‌کننده دور چشم: مرطوب‌کننده، ماده‌ای است که برای نرم کردن پوست صورت استفاده می‌شود. اما هنگامی‌که از آن برای دور چشمانتان استفاده می‌کنید، چشم‌های شمارا پف‌کرده نشان می‌دهد و باعث می‌شود که چهره‌ی شما خسته به نظر برسد. پس از مرطوب‌کننده برای اطراف چشمانتان استفاده نکنید.

بیش‌ازحد دوش گرفتن: بعضی از افراد تمایل دارند که مدت‌زمان بیشتری را در زیر دوش بمانند و بر این باور هستند که تمییزتر خواهند شد و تمام صابون و شامپو از بدنشان پاک می‌شود. ولی شست‌وشوی بیش‌ازحد، رطوبت و چربی موردنیاز پوستتان را از بین خواهد برد.

 

منبع 

فیلترها
Sort
display