جستجو

اخبار

پوست خود را بشناسیم تا از آن بهتر مراقبت کنیم (قسمت دوم)

پنجشنبه, 21 آبان,1394

در مطلب قبل انواع پوست را به شما معرفی کردیم و در ادامه قصد آن را داریم تا نحوه شستن هر یک از آن‌ها را برای شما توضیح دهیم:

- تمیز کردن پوست‌های معمولی و ترکیبی: در حمام و یا دستشویی هر صابونی را که دم دستتان بود برندارید و به صورتتان بمالید! نیازی هم نیست تا محصولات خیلی گران قیمت و تجملی برای شستشوی صورتتان تهیه کنید! یک مایع شستشو و یا صابون ملایم که مواد شیمیایی ندارد تهیه کنید، صورتتان را محکم نمالید، به آرامی ماساژ دهید و سپس با میزان زیادی آب ولرم آب‌کشی کنید. حوله و یا دستمال مناسبی برای خشک کردن انتخاب کنید. حوله شما باید نرم باشد و نباید آن را محکم به صورتتان بکشید. دراز کشیده و یا سرتان را به بالا بگیرید و حوله را روی آن قرار دهید، اجازه دهید تا آب مازاد روی صورتتان خودش جذب حوله شود و میزان الباقی را روی صورتتان رها کنید تا بیشتر جذب پوستتان شده و طراوت آن بیشتر شود. اگر پس از کذشت چند ساعت احساس کردید که پوستتان خشک و یا چرب شده، آن محصول مناسب شما نیست و باید آن را عوض کنید.

- تمیز کردن پوست‌های خشک: اگر پوستتان خشک است، محصولی را برای شستشوی صورتتان انتخاب کنید که فاقد الکل و همچنین فرمولاسیون آن بدون بو و رایحه‌ّ‌های مضر شیمیایی باشد چون الکل و اینگونه رایحه‌ها پوستتان را بیش از پیش خشک خواهد نمود. خیلی آرام پوستتان را بشویید و ماساژ دهید. آبی که پوستتان را با آن آبکشی می‌کنید نه باید خیلی سرد باشد و نه باید خلی داغ باشد، آب ولرم بهترین حالت است زیرا آب سر پوست را حساس می‌کند و آب داغ چربی پوست را در خود حل میکند و پوستتان بیشتر خشک می‌شود. سعی کنید یک کرم جوانساز(Exfoliating) برای خود تهیه کنید و هفته‌ای یکبار از آن مصرف کنید تا پوست‌های ترک خرده و پوسته پوسته شده روی صورتتان که دیگر مرده‌اند از بین رفته و با پوست‌ها باطراوت زنده جای خود را عوض کنند.

 

در مطلب بعدی به توضیح طریقه شستشوی پوست‌های چرب و پوست‌های حساس خواهیم پرداخت.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display