جستجو

اخبار

پوست خود را بشناسیم تا از آن بهتر مراقبت کنیم (قسمت سوم)

شنبه, 23 آبان,1394

در ۲ مطلب قبلی در مورد انواع پوست و نحوه صحیح شستشو و تمیز نگاه داشتم پوست‌های معمولی و ترکیبی و خشک را بیان کردیم. در این قسمت به ادامه مطالب قبل و نحوه شستشوی پوست‌‌های چرب و حساس خواهیم پرداخت:

۱- تمیز کردن پوست‌های چرب: اگر پوستتان چرب است از یک فوم پاک کننده صورت که در فرمولاسیون آن روغن به کار نرفته است (Oil-Free) استفاده کنید. با میزان زیادی آب ولرم آن را بشویید و برای خشک کردن از یک پنبه نرم استفاده کنید و به صورت ضربه‌ای آب اضافه روی صورتتان را بگیرید. ممکن است دلتان بخواهد که بعد از آن از یک تونر یا جوان‌ساز پوست استفاده کنید اما در انتخاب محصولی که برای این‌کار برمیگزینید بسیار محتاط باشید زیرا ممکن است پوستتان را حساس کرده و تمام چربی آن را از بین ببرد و باعث مات شدن و بی‌رنگ و روح شدن جلوه صورتتان شود.

۲- تمیز کردن پوست‌های حساس: محصولات زیادی برای شستشوی صورت وجود دارند، برای کسانی که پوست صورتشان حساس است انتخاب مایع پاک کننده بسیار مهم است. یک پاک کننده آرایش بسیار ملایم و سبک که ضد حساسیت است، بدون الکل، بدون بو‌های مضر و بدون انواع مواد اسیدی‌ست بهترین انتخاب است. پس از شستشو صورتتان از دستمال‌‌های مخصوص که بسیار نرم و ضد حساسیت هستند برای خشک کردن استفاده کنید و اصلا آن را روی صورتتان نمالیده و نکشید. خیلی نرم این دستمال‌ها را از روی صورتتان رد کنید تا آب مازاد را به خود بکشد. قبل از انتخاب محصولات مراقبتی خود به خوبی در مورد آن‌ها مطالعه کنید. سعی کنید از محصولاتی که آلوئه‌ورا، چای سبز و بابونه دارند استفاده کنید و فراموش نکنید هرچقدر مواد اولیه یک محصول کمتر باشه، پوست شما خوشحال‌تر و سالم‌تر خواهد بود.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display