جستجو

اخبار

پوست خود را پیش از آغاز سرما آماده کنید

چهار شنبه, 13 آبان,1394

زمستان امسال ممکن است هوا سرد تر از سال‌های قبل شود و همان‌طور که قبلا هم تجربه کرده‌اید، سرمای زیاد هوا باعث خشک شدن هوا به تبع آن نرسیدن رطوبت به پوست شما و خشک شدن آن می‌شود. با روشن شدن لوازم گرمایشی در خانه هم هوای داخل خانه خشک شده و خشکی پوست به همراه گرم و سرد شدن آن دو چندان خواهد شد. حال چه کنیم تا پیش از ورود سرما، پوست خود را آماده کرده و از خشکی احتمالی جلوگیری کنیم؟

-          خانه را مرطوب کنید

مهم نیست با چه وسیله‌ای، فقط خانه را مرطوب نگه دارید، میتوانید یک بشقاب یا کاسه گود روی رادیاتورها یا وسیله گرمایشی خود قرار دهید یا اگر حمام می‌روید، پس از اتمام آن درب حمام را باز بگذارید تا بخار آب از آن وارد محیط خانه شود. پس از آنکه خودتان را خشک کردید، حوله‌تان را در جایی بیرون از حمام، مثلا در محیط اتاق آویزان کنید تا خشک شود و رطوبت آن وارد هوای اتاق شود. و راحت تر از همه این‌ها از یک دستگاه بخور گرم در گوشه خانه استفاده کنید.

-          از محصولات آب‌رسان استفاده کنید

تمامی محصولات خود را به محصولات هیدراته، مرطوب‌کننده و آب‌رسان تغییر دهید. کرم‌ها، لوازم آرایشی مختلف، همه و همه محصولاتی برای رطوبت‌رسانی دارند که از هرکدام که بیشتر استفاده می‌کنید و یا همه آن‌ها را میتوانید تغییر داده و نوع مرطوب کننده آن را تهیه کنید.

-          از محصولاتتان به صورت لایه‌لایه استفاده کنید

صبح صورتتان را با آب ولرم بشویید، روی آن یک سرم رطوبت‌رسان بزنید، سپس کرم مرطوب کننده را روی آن بزنید و پس از خشک شدن کرم، روی آن کرم‌پودر یا پنکیک آب‌رسان بزنید و تا می‌توانید آب در پوسستان ذخیره کنید. شب قبل از خواب صورتتان را با یک شیرپاک کن مرطوب کننده بشویید و روی آن یک تونر آبرسان بزنید و پس از آن از کرم شب و دور چشمتان استفاده کنید.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display