جستجو

اخبار

چای برای داشتن پوستی درخشان

یکشنبه, 17 اسفند,1393

بعضی از اشتباهات متداولی که همه ما به خاطر سبک زندگی پرمشغله‌مان مرتکب می‌شویم عبارت‌اند از استرس، رژیم غذایی نامناسب و قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون محافظت مناسب از پوست.

 این کارها، رادیکال‌های آزاد را که باعث پیری زودرس پوست و آسیب‌های پوستی می‌شود، افزایش می‌دهند. متخصصان می‌گویند که مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها می‌تواند به‌طور مؤثری از این مشکلات جلوگیری کند و یکی از منابع آنتی‌اکسیدان که به‌راحتی در دسترس همگان می‌باشد، چای است. دکتر راشمی شتی، پزشک زیبایی می‌گوید: چای سبز، ساده از مد افتاده است.

 امروزه چای سفید، چای ریواس، چای شیرین‌بیان و چای‌های دیگر نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند. این چای‌ها، حاوی آنتی‌اکسیدان هستند و مانند آرام‌بخش عمل می‌کنند که برای پوست دهیدراته، تحریک‌شده و خسته، فوق‌العاده است. چای سیاه معمولی، مقدار زیادی تانن دارد بنابراین می‌تواند آب بدن را جذب کند و بدن را هیدراته کند.

وی کارپاگام، متخصص مراقبت از پوست می‌گوید که پوست‌های خشک و رنگ‌پریده می‌توانند با مرطوب‌کننده‌های چای سبز، درخشندگی سابق را پیدا کنند. چند قاشق چای سبز می‌تواند پوست را هیدراته کند، جای زخم و سوختگی را کاهش دهد، از آکنه جلوگیری کند، پوست‌های خشک را تسکین دهد و همچنین به رفع لکه‌های قهوه‌ای ناشی از نور آفتاب کمک کند.

 نیتو سارین، کارشناس چای می‌گوید: چای سبز ضدالتهاب است و پوست را تسکین می‌دهد. همچنین با جلوگیری از پیری زودرس، به جوان ماندن پوست کمک می‌کند.

 لوسیون بدن خانگی: نصف یک بطری گلیسیرین، چند قاشق چای‌خوری چای سبز و آب‌لیمو را باهم مخلوط‌کنید. چند قطره روغن گل رز و اسطوخودوس به آن اضافه کنید. بعد از دوش گرفتن، بلافاصله از این مخلوط استفاده کنید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display