جستجو

اخبار

چرا نباید آلوئه‌ورا را از رژیم غذایی خود حذف کنیم

شنبه, 14 آذر,1394

چرا نباید آلوئه‌ورا را از رژیم غذایی خود حذف کنیم

این گیاه صحرایی دارای خواص شگفت‌انگیزی است که به زندگی سالم کمک می‌کند.

اگرچه آلوئه‌ورا در هنگام مصرف، طعم تلخی دردهان دارد اما گنجاندن آن در رژیم غذایی‌تان، ضروری است.  مطالب زیر را بخوانید تا متوجه شوید که گیاه آلوئه‌ورا، چه خواص فوق‌العاده‌ای دارد.

تقویت و ترمیم پوست: اگر به شما بگوییم که مصرف یک لیوان آب آلوئه ورا در روز به شما پوستی سالم و بی‌عیب می‌دهد، چه می‌گویید؟ بله،  باآنکه آلوئه‌ورا طعم مطبوعی ندارد، اما نوشیدن فقط یک لیوان آب آلوئه‌ورا در روز، فوراً بر پوستتان تأثیر می‌گذارد زیرا آلوئه ورا حاوی کلاژن است که از پیری پوست جلوگیری کرده و آن را ترمیم می‌کند. این ژل تلخ برای سوختگی‌ها و بریدگی‌ها نیز مفید است.

کمک به هضم و درمان یبوست: یک قاشق سر پر از ژل آلوئه‌ورا می‌تواند به حل مشکل یبوست شما کمک کند. آلوئه‌ورا،  باکتری‌های ضروری را وارد روده می‌کند که باعث حرکت سالم روده می‌شوند و دستگاه گوارش شمارا تقویت می‌کنند.

کمک به کاهش وزن و تقویت سیستم ایمنی بدن: ازآنجایی‌که هضم آلوئه‌ورا، کمی زمان‌بر است پس انرژی بیشتری مصرف کرده و به کاهش وزن کمک می‌کند. آب آلوئه‌ورا، سیستم ایمنی بدن را تنظیم می‌کند و به علت دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌های ضروری، به سم‌زدایی بدن نیز کمک می‌کند.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display