جستجو

اخبار

چقدر در مورد رنگ مو می‌دانید؟

یکشنبه, 26 بهمن,1393

حدودا ۳ زن از ۴ زن در جهان، یعنی ۷۵% آنها موهایشان را رنگ می کنند، یعضی از آنها برای پوشاندن مو های سفید، بعضی برای پیروی کردن از مد و بعضی برای بوجود آوردن تغییرات در زندگی و روزمرگی‌های خود.

رنگ موهای دائمی و یا به عبارت دیگر رنگ موهای شیمیایی که امروزه استفاده می‌شوند آسیب بیشتری نسبت به رنگ موهای طبیعی سنتی مانند حنا به مو می زنند. این رنگ مو های با بوجود آوردن تغییرات شیمیایی در مو آنها را خشک تر و شکننده‌تر از حالت معمولی می کنند. برای محافظت از موهای رنگ شده خود باید از شامپو و نرم کننده‌های حاوی سیلیکون استفاده کنید زیرا سیلیکون میزان آسیب این نوع مواد شیمیایی را به حداقل می‌رسانند.

دکولوره کردن موهای باعث ریزش مو ها نمی‌شود و تاثیرات آن با رنگ مو چندان متفاوت نیست. مواد دکولوره تنها باعث خشک شدن و شکننده شدن مو‌ها می‌شوند، البته اگر موهاتان را به دفعات متمادی دکولوره کنید ساقه مو می‌سوزد و میزان خشکی و شکنندگی آن بالا می‌رود تا حدی که احساس کنید باعث ریزش مو شده است!

رنگ کردن مداوم مو باعث بروز مو خوره خواهد شد، پس حتما دقت کنید که حداقل ۴-۵ هفته بین رنگ کردن موهایتان فاصله قرار دهید تا این مشکل برای شما بوجود نیاید.

به دلیل وجود کلر در آب مصرفی ما برای شستشوی سر، شستن بیش از حد مو ها باعث خشکی مو می شود و توصیه می کنیم تا موهایتان را بیشتر از ۲ بار در هفته نشویید.

اشعه ماوراء بنفش موجود در نور آفتاب می تواند مو های شما را فرسوده کرده و باعث ضعیف شدن ساقه مو شود، پس اگر قرار است مدت طولانی زیر نور آفتاب بمانید، از یک شال رنگ روشن و یا یک کلاه خنک بر روی سر خود استفاده کنید.

فیلترها
Sort
display