جستجو

اخبار

چند توصیه کاربردی پیش از شستن موها

سه شنبه, 03 شهریور,1394

پیش از شستن مو
چرب کردن موها، یکی از مهمترین گامهای رژیم مراقبت از مو است. ماساژ مو با روغن داغ قبل از حمام، همیشه یک ایده خوب است. این کار نه‌تنها موهایتان را درخشان می کند بلکه به افزایش سلامت موها نیز کمک می کند. در اینجا چند گام که باید قبل از شستن موهایتان بخاطر داشته باشید، بیان می‌کنیم:
به غیر از مخلوط کردن دو روغن مختلف مانند کرچک و زیتون یا بادام، شما می توانید برای جلوگیری از ریزش مو، کپسولهای ویتامین E را نیز به آنها اضافه کنید.
مطمئن شوید که موهایتان را حداقل بمدت 20 دقیقه با این مخلوط ماساژ می دهید.
هرگز برای شستن موهایتان از آب داغ ستفاده نکنید، زیرا در نهایت موهایتان را زبر و خشک خواهد کرد.
همچنین می توانید قبل از شستن موها از ترکیب نرم کننده ماست و تخم مرغ استفاده کنید. این مخلوط، یکی از بهترین نرم‌کننده های طبیعی است و فورا به موهایتان درخشندگی می‌بخشد و آن را قابل کنترل می‌کند.
با مخلوط کردن عسل و کشک، یک ماسک مو درست کنید. عسل، موهایتان را عمیقا مرطوب و نرم می‌کند.
دو موز رسیده را له کنید تا کاملا نرم شود. دو قاشق غذاخوری سس مایونز و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. آن را به موهایتان بمالید و بگذارید یک ساعت بماند. موها را با آب ولرم بشویید. از آنجایی که موز دارای اثرات نرم کنندگی بر موها می باشد، این ماسک برای افرادی که موهای کدر و زبر دارند، فوق‌العاده است.
سه قاشق غذاخوری لوبیای سیاه را در طول شب خیس کنید و روز بعد آن را آسیاب کنید تا به شکل خمیر درآید. آن را با یک تخم مرغ زده شده، یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک فنجان ماست مخلوط کنید. این مخلوط را به موها بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس موها را با آب سرد بشویید.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display