جستجو

اخبار

چند نکته ساده برای پایداری سلامت پوست

شنبه, 30 آبان,1394

استفاده از کرم‌ها و محصولات مراقبتی از پوست در نگهداری از سلامت پوست بسیار حائز اهمیت هستند اما بیشتر از همه این‌ها رژیم غذایی و عادات روزمره ما بر سلامت پوست تاثیرگذار است. شما میتوانید با رعایت نکاتی ساده و معمولی در عادات زندگی روزمره‌تان، هزینه نگهداری و تامین سلامت پوست و مو و به طور کلی بدن‌تان را به میزان چشم گیری پایین بیاورید.

سعی کنید کم اما درست غذا بخورید، مصرف زیاد سبزیجات و میوجات، حبوبات و لبنیات کم چرب به سلامت پوست و مو کمک می‌کند. مصرف پروتئین‌های سبک مانند، مرغ و ماهی و گوشت کم چرب و غلات و تخم مرغ نیز هم برای ترمیم پوست و هم برای بالابردن و سلامت رشد و ناخن و مو مفید است. در مصرف غذاهای چرب و مواد غذایی پر کلسترون با اسیدهای چرب و چربی‌های اشباع شده، نمک و شکر احتیاط کنید.

به میزان کافی بخوابید تا از بوجود آمدن لک و چروک و پف در اطراف چشمتان پیشگیری کنید. همچنین خواب به میزان کافی باعث آرامش و کاهش استرس در شما می‌شود که خود سلامت و جوانسازی پوست را بهبود می‌بخشد. سیگار نکشید. سیگار کشیدن باعث، لک شدن، زرد شدن، خشکی و پیری پوست می‌شود.

جوش‌های صورتتان را نکنید و فشار ندهید. ممکن است این کار باعث بوجود آمدن جای زخم و یا گوشت اضافی و در حداقل حالت جوش‌های متعدد دیگر شود. زمانی که از اسپری‌های حالت دهنده مو، انواع چسب مو و ژل و موس استفاده می‌کنید احتیاط کنید تا با پوست صورتتان تماس نداشته باشند. زیرا مواد چسبنده موجود در آن‌ها شیمیایی بوده و برای پوست مضر است و با بستن منافذ پوست، از تنفس آن جلوگیری کرده و باعث بوجود آمدن جوش و یا مرگ سلول‌های پوستی می‌شود.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display