جستجو

اخبار

چه چیزی باعث ایجاد خال‌ها می‌شود

شنبه, 16 خرداد,1394

چه چیزی باعث ایجاد خال‌ها می‌شود؟ خال‌ها از جمع شدن رنگ‌دانه‌های سلول‌های پوست به وجود می‌آیند. زمانی که سلول‌های رنگ‌دانه پوست که به‌عنوان ملانوسیت‌ها شناخته می‌شوند، باهم متراکم شوند، خال‌ها به وجود می‌آیند. گرچه آن‌ها غالباً قهوه‌ای به نظر می‌رسند اما خال‌ها به هر رنگی می‌توانند باشند.

داشتن خال، خیلی عادی است. شما ممکن است که با خال به دنیا آمده باشید و در مراحل بعدی زندگی، آن‌ها افزایش یابند. بیشتر آن‌ها فقط به‌عنوان خال شناخته‌شده و بی‌ضرر هستند و تنها به‌عنوان بخشی از بدن می‌باشند. بااین‌حال گاهی اوقات خال‌ها مشکل‌ساز شده و نیاز است که برداشته شوند.

یک خال چگونه به نظر می‌رسد؟ خال معمولاً پوستی برجسته شده و گرد به نظر می‌رسد. ممکن است که هم‌رنگ پوست باشد، یا روشن‌تر از پوست یا بسیار تیره‌تر و یا حتی هر رنگ دیگری باشد. رنگ خال‌ها در طول زمان تغییر می‌کند. زمانی که رنگ خال به‌سرعت تغییر کند، غالباً نشانه مشکلات بالقوه است.

آیا خال‌ها نیاز به مراقبت خاصی دارند؟

بیشتر خال‌ها علاوه بر مراقبت‌های منطقی، نیاز به مراقبت خاصی ندارند. شما باید از بریدن خال‌ها اجتناب کنید، این اتفاق بیشتر در مکانی که شما اصلاح می‌کنید، می‌افتد. از آنجاییکه که جنس خال، پوست است و شما باید آن را مانند دیگر قسمت‌های پوستتان، مرطوب و سالم نگاه‌دارید.

به یاد داشته باشید خال بخشی از پوست شماست. این بدین معناست که شما اجازه نمی‌دهید خال آفتاب‌سوخته شود همچنان که اجازه نمی‌دهید پوستتان بسوزد. شما ممکن است از پزشکتان بخواهید که خال‌هایتان را برای جلوگیری از علائم مشکل‌آفرین چک کند.

چرا مردم خال‌ها را برمی‌دارند؟

مردم ممکن است خال‌ها را به دلایل مختلفی بردارند. بعضی مواقع خال‌ها در مناطق آسیب‌پذیر قرار دارند و نیاز است که برداشته شوند. بعضی مواقع خال‌ها قابل‌مشاهده‌اند و به دلیل زیبایی باید برداشته شوند.

دلایل پزشکی زیادی برای حذف خال وجود دارد. خال‌ها ممکن است که سرطانی شوند، و پزشکان خال‌هایی که به نظر تحریک‌پذیر یا مشکوک می‌آیند را به‌عنوان اقدامی پیشگیرانه از بین می‌برند. اگر خال‌ها سرطانی شوند، پزشکان برای جلوگیری از گسترش سرطان آن را برمی‌دارند.

فیلترها
Sort
display