جستجو

اخبار

چگونه آرایش کنید؟

یکشنبه, 03 خرداد,1394

با نکات و ترفندهایی که در این مقاله آورده شده است، یاد خواهید گرفت چطور آرایش کنید. کلید آرایش کردن این است که روتین آرایشی‌تان را ساده و کاربردی نگاه‌دارید، از محصولات آرایشی درستی استفاده کنید، و رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به نوع و ته رنگ پوستتان می‌آید.

زیرسازی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پوستتان را با شستشو و مالیدن مرطوب‌کننده، برای آرایش آماده کنید. سپس فونداسیونی را انتخاب کنید که نزدیک به رنگ پوستتان است. از یک اسفنج یا از انگشت‌هایتان استفاده کنید، و فونداسیون را روی صورتتان پخش‌کنید. فونداسیون را در اتاقی به صورتتان بمالید که کاملاً روشن است، تا بتوانید تمام نواحی ناصاف پوستتان را ببینید و از نواقص باخبر شوید.

کانسیلر هم بخش مهم دیگر هر روتین آرایشی است، چراکه با مخفی کردن زخم‌ها، جوش‌ها، و تیرگی‌های زیر چشم، پوستتان را صاف نشان می‌دهد. کانسیلری را انتخاب کنید که از فونداسیونتان روشن‌تر است، و درجاهایی که می‌خواهید مقدار کمی از آن را استفاده کنید. در آخر از یک پودر سبک استفاده کنید. برای زدن پودر از حرکات رو به پایین استفاده کنید تا پودر به‌طور مساوی روی صورتتان قرار بگیرد، آن‌وقت دیگر موهای ریز و نازکی که در سراسر صورتتان پخش است، جلب‌توجه نمی‌کنند.

چشم‌ها

خط چشم، یک آرایش عالی برای این است که چشم‌هایتان خودشان را نشان دهند. با یکرنگ درست، واقعاً می‌توانید رنگ چشم‌هایتان را دو برابر کنید. از گوشه‌ی داخلی چشم‌هایتان آغاز کنید و یک خط نازک در امتداد خط پلکتان بکشید. برای این کار اگر با دست مخالفتان گوشه‌ی چشمتان را بکشید، راحت‌تر انجامش خواهید داد.

حالا برای اینکه چشم‌هایتان حتی بیش‌ازپیش خودشان را نشان دهند، می‌توانید از سایه چشم هم استفاده کنید. یک نکته‌ی اولیه این است که رنگی را انتخاب کنید که هم‌خانواده بارنگ چشم‌ها یا رنگ پوستتان باشد. تیره‌ترین سایه باید در چین روی پلکتان قرارگرفته باشد. سایه زدن را بارنگ متوسطی ادامه دهید، و در آخر با سایه‌ی روشنی ک تقریباً همرنگ استخوان ابروهایتان است، کارتان را تمام کنید.

چین‌وچروک‌ها

در آخر، کارتان را با مالیدن رژ لب به اتمام برسانید. از خط لب برای مشخص کردن شکل لبتان استفاده کنید. بعدازآن از وسط لب بالایی‌تان شروع به زدن رژ لب کنید و بعد به اطراف و لب پایینی بیایید. برای اینکه کمی لبتان براق شود، کمی در وسط لب پایینی‌تان هم برق لب بزنید.

فیلترها
Sort
display