جستجو

اخبار

چگونه ابروهایی قرینه داشته باشیم (روش اول)

یکشنبه, 27 مهر,1393

فرم ابرو به زیباتر کردن فرم صورت بسیار کمک می‌کند همچنین باعث تعادل بخشیدن به‌صورت و فرم دادن به چشم‌ها نیز می‌شود. اگر شما دارای ابروهای پهن و پری هستید احتمالاً نیاز به برداشتن(با موچین) دارید و همچنین اگر شما دارای ابروهای نازک و کوچکی هستید لزوماً باید آن‌ها را با مداد پر کنید.

در هر ۲ صورت اینجا راهنمایی‌هایی خواهیم نمود که نوع و مشخصه ابرو را برای زیبایی هر صورتی به شما نشان می‌دهد.

 

۱.در مرحله اول باید ارزیابی کرد که قسمت داخلی ابرو تا کجا باید ادامه داشته باشد

یک سطح صاف به‌عنوان‌مثال یک مداد ابرو یا یک خط کش را به‌صورت عمودی روبروی صورت خود قرار دهید. این سطح صاف را باید طوری جلوی صورت قرار داد که به خارجی‌ترین قسمت بینی و داخلی‌ترین قسمت ابرو برخورد داشته باشد. این خط نشان‌دهنده این است که ابروی شما از کجا باید شروع شود. نشان به‌دست‌آمده را با مداد ابرو علامت‌گذاری کرده و مجدداً این مراحل را برای دومین ابرو تکرار کنید.

۲.مشخص کنید ارتفاع تاق ابرو از کجا باید شروع شود

حد ابرو هم‌راستا با انتهای پره بینی شروع‌شده و انتهای ابرو هم‌راستا با خطی است که از پره بینی تا انتهای چشم ترسیم می‌شود.خطی که از انتهای پره بینی ترسیم‌شده و از لبه خارجی قرنیه می‌گذرد بهترین جا برای تنظیم تاق ابرو می‌باشد. بسیار مهم است که کاملاً صاف بایستید و صورت و چشمانتان به‌طور مستقیم به سمت آیینه باشند. همان قسمتی که خط‌ها همدیگر را قطع می‌کنند ناحیه‌ای است که بالاترین قسمت تاق ابرو باید شروع شود. نشان به‌دست‌آمده را با مداد ابرو علامت‌گذاری کنید. مجدداً این مراحل را برای چشم بعدی تکرار کنید.

 

۳.یک خط فرضی افقی مماس با تاق ابرو رسم نمایید

این خط به شما کمک خواهد نمود تا مرز بالایی ابرو را مشخص کنید تا ابرو از آن تجاوز نکند.

 

۴.مشخص کنید که خارجی‌ترین قسمت ابرو تا کجا باید ادامه داشته باشد

انتهای صاف ابرو را طوری زاویه دهید که هم‌راستا با خطی باشد که از گوشه بیرونی چشم عبور کرده و به قسمت بیرونی پره بینی می‌رسد.  این نشان‌دهنده قسمت پایانی خط ابرو می‌باشد که باید با مداد ابرو علامت‌گذاری شود. مجدداً این مراحل را برای چشم بعدی تکرار کنید.

 

۵.یک خط افقی در قسمت انتهایی لبه ابرو و مماس با بالایی‌ترین قوس پلک بالایی‌تان ترسیم کنید

این کار باعث مشخص نمودن پهنای ابرو می‌شود. باید انحنای طبیعی ابرو را دنبال کرد.

 

۶.موهای اضافی بیرون زده از خط ابرو و از علامت ترسیم‌شده را باید با استفاده از موچین جدا کنید

پهنای ابروی شما باید  بین ۰.۵ تا ۱ سانتیمتر باشد. ترجیحاً باید از قسمت فوقانی ابرو برداریم زیرا ما می‌خواهیم تاق طبیعی و انحنای ابرو را حفظ کنیم. اگر ابرو برداشتن جزء مهارت‌های شما نیست فقط سعی کنید بدون استفاده از موچین به ابروهای خود حالت دهید. اگر ابروهای شما حساس هستند قبل از برداشتن ابرو با استفاده از یخ ناحیه حساس را کمی بی‌حس کنید.

 

۷.شکل و حالت ظاهری صورت خود را در نظر بگیرید

برای کوچک جلوه دادن قوس یک صورت گرد باید قسمت یک سوم انتهایی ابرو را به سمت بالای گوش هدایت کنیم. اگر صورت به حالت ۴گوش می‌باشد باید ابرو را به قسمت داخلی گوش هدایت کرد.این عمل باعث برقراری تعادل در ظاهر صورت می‌شود. اگر دارای صورتی کشیده هستید باید ابرو نیز حالت کشیده داشته باشد و آن را به قسمت بالایی گوش هدایت کنیم. صورت‌های بیضی‌شکل توازن لازمه را در صورت دارا می‌باشند ولی برای بهتر جلوه کردن ابرو بهتر است قسمت انتهایی ابرو را به سمت لاله گوش هدایت کنیم. 

 

بزودی روش های دیگری برای قرینه سازی ابرو با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

فیلترها
Sort
display