جستجو

اخبار

چگونه از تاول زدن پاهایمان جلوگیری کنیم؟

سه شنبه, 15 اردیبهشت,1394

تاول‌ها ناراحت‌کننده، دردناک، و بسیار تحریک شونده هستند. در مورد اشخاصی که زمان زیادی سر پا می‌ایستند، سر برآوردن تاول، برخی اوقات اجتناب‌ناپذیر است. برای اینکه بتوانید از درد تاول‌ها در امان باشید، باید پیش از اینکه تاول‌ها فرصت شکل گرفتن پیدا کنند، از پاهایتان مراقبت کنید. اصطکاک، حرارت، و رطوبت ایجادشده در پاها، چیزهایی هستند که بیشتر از اینکه باعث به وجود آمدن بوی پا شوند، مسبب تاول خواهند بود.

مراقبت از پاها، نیازمند این است که به آن‌ها اهمیت دهید، مهم هم نیست که چه‌کاری انجام می‌دهید. اگر از پاهایتان در برابر آسیب‌هایی که به خاطر راه رفتن یا سر پا ایستان می‌بیند به‌درستی مراقبت نکنید، خیلی برایتان کار نخواهد کرد. وقتی صحبت بر سر جوراب‌‌هایتان باشد، راحتی اهمیت پیدا خواهد کرد، نباید بگذارید که جوراب‌ها روی پاهایتان رد بیندازند. حتی می‌توانید برای محافظت از پاهایتان، درآن‌واحد بیشتر از دو جوراب روی‌هم بپوشید. باوجوداینکه ممکن است فکر کنید جوراب‌های نخی بهترند، یادتان نرود که این نوع جوراب‌ها رطوبت را بیشتر از انواع دیگر در خود نگه می‌دارند.

اگر کفش‌های مناسبی نپوشید، پاهایتان دائم در عذاب خواهند بود. هنگام خرید کفش جدید، کفشی را انتخاب کنید که به‌خوبی اندازه‌ی پایتان باشد، و درعین‌حال به پاهایتان اجازه‌ی تنفس می‌دهد. کفش‌های کهنه و خراب هم باعث آسیب رسیدن به پاها می‌شوند، حتی اگر برای تعمیر آن‌ها راهی بیابید.

در حالت ایده آل همه می‌خواهند پاهایشان خشک بماند. پودر طلق یا پودر پا، جواب کارتان را خواهد داد! حتی اگر این پودر در دسترستان نیست، آرد ذرت هم می‌توانید استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای مراقبت از پاهایتان آن‌ها را چرب کنید! البته می‌دانم که به نظرتان این کاملاً مخالف اصل قبلی است، یعنی خشک نگه‌داشتن پاها. به هر صورت چه پودر و چه روغن، هر دو در کاهش اصطکاک و رطوبت ناشی از تعریق پا کمک خواهند کرد.

اگر متوجه شدید که تاولی در حال شکل‌گیری است، می‌توانید با بستن پاهایتان با یک باند، از بدتر شدنش جلوگیری کنید. یا اینکه می‌توانید برای امنیت بیشتر و مراقبت از پاهایتان یک جوراب اضافه به پا کنید.

این پاهای شما هستند که به شما کمک می‌کنند تا تحرک داشته باشید، به همین دلیل شما مدیون آن‌هایید. باوجوداینکه شاید نتوانید از شکل گرفتن تاول‌ها به‌کلی جلوگیری کنید،اما به‌هرحال با مقداری مراقبت می‌توانید با خیلی از آن‌ها خداحافظی کنید.

فیلترها
Sort
display