جستجو

اخبار

چگونه از تعریق پا خلاص شویم؟

سه شنبه, 09 تیر,1394

با فرارسیدن فصل تابستان، تعریق پا مشکلی رایج خواهد بود که همه ما با آن درگیریم. این نکات را رعایت کنید تا پاهایتان بوی بد ندهند.

وقتی پاهایتان را می‌شویید، از صابون ضد باکتری استفاده کنید. پاها را کاملاً خشک‌کنید و مطمئن شوید بین انگشتانتان کاملاً خشک‌شده است. قارچ‌ها و باکتری‌ها در بین انگشتان پا یعنی جایی که کاملاً خشک نشده، رشد می‌کنند.

قبل از اینکه جوراب‌های خود را بپوشید، در آن مواد ضد عرق قرار دهید. این ضد عرق‌ها در کاهش تعریق پا بسیار مؤثرند.

به پاهای خود پودرهای پا بزنید. از مواد ضد عرق یا پودر پایی استفاده کنید که جذب بالای عرق پاهایتان را داشته باشد و بوی بد آن را کاهش دهد.

جوراب‌های نخی بپوشید. الیاف طبیعی باعث می‌شوند هوای بیشتری به پاهایتان برسد. زودبه‌زود، جوراب‌هایتان را تعویض کنید. اگر احساس کردید که پاهایتان عرق کردند، آن‌ها را بشویید و یک جفت جوراب تمیز به پا کنید. اگر امکان شستن پاها را ندارید با خودتان دستمال مربوط بچه داشته باشید تا پاهای خود را در مکان‌های عمومی و سرکار تمیز کنید.

برای کاهش تعریق پا، یک‌دوم فنجان سرکه را به ۴ فنجان آب اضافه کنید و پاهای خود را به مدت ۱۵ دقیقه در آن قرار دهید.

سرکه نه‌تنها به‌عنوان قابض منافذ پوستی عمل می‌کند، بلکه سلول‌های مرده لایه رویی پا را از بین می‌برد. بعد از قرار دادن پاها در سرکه، چند ساعت،پاهایتان خشک خواهند بود. بعلاوه، سرکه بوی بد ناشی از باکتری‌هایی که در اعماق پاهایتان قرار دارد را برطرف خواهد کرد.

تا جایی که می‌توانید پاهایتان را برهنه کنید تا نفس بکشند و صندل یا کفش‌های روباز بپوشید. برهنه کردن پاهایتان به حدی زیادی در کاهش تعریق و بوی بد آن کمک خواهد کرد.

فیلترها
Sort
display