جستجو

اخبار

چگونه از رشد موهای زیرپوستی جلوگیری کنیم؟

چهار شنبه, 30 اردیبهشت,1394

یک موی زیرپوستی، مویی است که نتوانسته پوست را بشکافد و بیرون بیاید، در عوض در زیرپوست به رشدش ادامه داده است. موها، می‌توانند در هر زاویه‌ای رشد کنند. به‌صورت یک‌وری، مورب، دایره‌وار یا حتی عقبکی به سمت فولیکول! باوجوداینکه اغلب موهای زیرپوستی کمتر از سه سانت طول دارند، اما مانند بقیه‌ی موهای بدن هستند و می‌توانند تا چندین سانت بلند شوند!
موهای زیرپوستی می‌توانند باعث باوجود آمدن جوش و ورم شده، و در موارد حاد حتی نیاز به مداوای جراحی هم پیدا کنند. همچنین خیلی زشت به نظر می‌آیند. موهای زیرپوستی به هر دلیلی که روییده باشند و هر واکنشی که نسبت به آن‌ها داشته باشید، یکی از ابتدایی‌ترین مقدمات اصلاح در مورد آقایان این است که چه‌کار کنند تا از رشد موها در زیرپوستشان جلوگیری کنند.
روش اصلی برای پیشگیری از این رویداد، این است که رشد مو از درون‌پوست را برای موها راحت‌تر کنید. تکنیک‌های تمیز کردن، لایه‌برداری، و مرطوب کردن  مرتب پوست، پوست شمارا نرم‌تر کرده و باعث خواهند شد تا نفوذ موها به درون‌پوست برای بیرون آمدن از آن راحت‌تر شود. شستشو و مرطوب کردن پوست، اگر روزی دو بار نشد، حتماً روزی یک‌بار باید انجام شود، و هرچند روز یک‌بار هم لایه‌برداری.

حواستان باشد که با شستشو و لایه‌برداری بیش‌ازاندازه، باعث خشکی پوستتان نشوید. پوست خشک، می‌تواند شرایط را برای موهای زیرپوستی بدتر کند. تمیز و هیدراته نگه‌داشتن پوستتان راه اصلی برای این است که منافذ پوستتان بسته نشوند تا موها بتوانند از پوست خارج شوند.

دلیل اصلی که مردها تمایل دارند تا ریش‌هایشان را موافق به جهت رویش آن‌ها بتراشند، پیشگیری از روییدن موهای زیرپوستی است. در کنار اینکه به یک تیغ ریش‌تراشی تیز نیاز دارید تا یک اصلاح خوب داشته باشید، بیش‌ازاندازه تیز بودنش هم ممکن است باعث باوجود آمدن این موهای مزاحم شود. همچنین کرم اصلاح هم هنوز مهم است، پس چه موهای زیرپوستی دارید چه نه، فراموش نکنید که از این کرم‌ها استفاده نمایید.

مزاحمت مداوم هم ممکن است باعث تشدید مشکل موهای زیرپوستی شود. اگر روی گردنتان با موهای زیرپوستی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، از پوشیدن لباس‌های یقه‌اسکی، لباس‌های یقه بالا، یا شال‌گردن خودداری کنید. اگر روی سرتان مشکل موهای زیرپوستی دارید، از پوشیدن کلاه خودداری کنید، و اگر روی صورتتان هست، از خاراندن‌نشان دست‌بردارید!

اگر هنوز با موهای زیرپوستی روی صورتتان مشکل‌دارید، در بازه‌های زمانی که صورتتان را می‌تراشید، تأخیر بیندازید. تراشیدن ریش‌ها صورت را به‌شدت آزرده می‌کند، و ممکن است که یک مشکل را تشدید نماید. اگر باید ریشتان را اصلاح کنید، در صورت امکان بجای اینکه تیغ بزنید، ته‌ریش بگذارید.

فیلترها
Sort
display