جستجو

اخبار

چگونه با پیری زودرس مبارزه کنیم (قسمت اول)

دوشنبه, 09 آذر,1394

چگونه با پیری زودرس مبارزه کنیم (قسمت اول)

پیری زودرس مساله‌ای‌ست که در چند دهه اخیر به شدت مورد توجه مردم، پزشکان، شرکت‌های داروسازی و ... قرار گرفته است. با توجه به تغییرات بزرگ بوجود آمده در سبک زندگی انسان‌ها، تغییر اقلیم، ورود فست‌فود‌ها به غذای روزمره، استفاده از غذاهای آماده و کنسروهای حاوی افزودنیها و مواد نگهدارنده، نازک شدن لایه اوزون و ... همه و همه دلایلی بر پیری زودرس هستند. حال که نمیتوانیم جلوی خیلی از این مسائل و دلایل را بگیریم، چه باید بکنیم تا پوستمان کمتر و کندتر پیر شود.

۱- از نظر علمی ثابت شده است محصولات مراقبتی که حاوی ویتامین A و رتینوئید، آلفا هیدروکسی اسید، آزلائیک اسید، هیدروکینون، کوجیک اسید و اسید سالیسیلیک هستند از پیری زودرس جلوگیری کرده و همچنین باعث بهبود و در صورت خفیف بودن، باعث رفع چین و چروک و لک‌‌های پیری می‌شوند.

۲- با بالا رفتن سن، پف زیر چشم افزایش می‌یابد، یکی از بهترین کرم‌ها و پماد‌هایی که پف زیر چشم را کاهش داده و از بین می‌برد، پماد یا کرم هموروئید یا همان بواسیر است. تاثیر این دارو بسیار بالا بوده و عملکرد بسیار سریعی دارد.

۳- برای از بین بردن سلولیت، هیچ محصولی به قطعیت وجود نداردو. فقط بعضی کرم‌ها و ژل‌ها باعث میشوند به صورت موقت نمای پرتغالی آن‌ها کمتر شود.

۴- برای از بین بردن سیاهی زیر چشم، بهترین راه حل استفاده از لیزر‌های خفیف IPL  است. اما اگر قصد لیزر کردن ندارید میتوانید از کرم‌ّای دور چشمی که حاوی هیدروکینون هستند استفاده کنید. ممکن است سیاهی بوجود آمده برای بالا بودن میزان چین و چروک و همینطور نازک شدن پوست اطراف چشم بوجود آمده باشد که در این صورت از کرم‌های دور چشم ضد چروک دور چشم که چرب هستند استفاده نمایید.

۵- برای از بین بردن چین و چروک و تغییر رنگ پوست گردن میتوانید از محصولات حاوی آنتی اکسیدان برای از بین بردن رادیکال‌های آزاد پوست و ماسک‌ها و کرم‌ّای حاوی کلاژن برای جوان‌سازی سلولی استفاده کنید اما این محصولات برای کشش و از بین بردن افتادگی پوست گردن کمک نمیکنند و مقابله با افتادگی بهترین راه لیزر دی‌اکسید کربن(CO2)، لیزر YAG و لیزر IPL است.

 

 

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display