جستجو

اخبار

چگونه با پیری زودرس مبارزه کنیم (قسمت دوم)

سه شنبه, 10 آذر,1394

چگونه با پیری زودرس مبارزه کنیم (قسمت دوم)

در مطلب قبل گفتیم که سبک زندگی انسان‌ّ‌ها به نوعی تغییر کرده و رفتار روزمره ما باعث بالا رفتن سرعت پیری پوست و به بیانی دیگر پیری زودرس شده است و در ادامه آن توضیح دادیم که چه کارهایی باید انجام دهیم تا این سرعت را کاهش داده و با پیری زودرس مبارزه کنیم. توجه شما را به باقی این مطلب جلب می‌کنیم:
۶- با بالا رفتن سن، روی پوست دست‌ها و ساعد‌ها لک‌هایی زرد رنگ و قهوه‌ای رنگ بوجود می‌آیند. برای کمرنگ کردن و از بین بردن این لک‌ها باید از کرم‌های دستی استفاده بکنید که حاوی هیدروکینون باشند.
۷- به غیر از کرم‌های تخصصی که قیمت بالایی دارند، یک کرم دم دستی روزانه که حاوی ویتامین A است انتخاب کنید و دائما صورت و گردن و دستان خود را با آن ماساژ دهید تا سرعت تولید کلاژن را بالا ببرید.
۸- باور غلطی وجود دارد مبنی بر اینکه از محصولات حاوی ویتامین E و محصولات حاوی رتینوئید، همزمان استفاده نشود که باور ۱۰۰٪ غلطی‌ست. ویتامین E ماده بسیار مفیدی برای پوست است و هیچ تداخل داروئی با رتینوئید ندارد.
۹- اگر قبلا از کرم‌های دور چشمی که حاوی آلفاهیدروکسی اسید بوده اند استفاده کرده و به آن حساسیت داده‌اید، از کرم‌های دور چشمی که حاوی پلی‌هیدروکسی‌اسید هستند استفاده کنید تا چشمتان دچار سوژش و خارش و تورم و قرمزشدگی نشوند.
۱۰- از پماد‌های ضد جوشی که برای نوجوانان ساخته شده‌اند نباید برای بزرگسالان استفاده شود زیرا PH آن‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و ممکن است باعث هدر رفتن کرم و یا حتی ایجاد قرمزی و التهاب در بزرگسالان شود.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display