جستجو

اخبار

چگونه تاثیرات سوء آلودگی‌هوا بر پوستمان را کاهش دهیم

چهار شنبه, 09 دی,1394

چگونه تاثیرات سوء آلودگی‌هوا بر پوستمان را کاهش دهیم

در مطلب قبل بیان کردیم که آلودگی هوا چگونه بر پوست ما تاثیرات سوء گذاشته و به آن لطمه وارد می‌کند. در این مطلب میخواهیم روش‌های جلوگیری از بروز مشکلات پوستی بر اثر آلودگی را بررسی و روش‌های پیشگیری از این نوع مشکلات را مطالعه کنیم.

۱- آنتی‌اکسیدان، آنتی‌اکسیدان و باز هم آنتی‌اکسیدان:

مطمئن شوید که حتما آنتی‌اکسیدان کافی به پوستتان برسد. این کار را با هر ماده‌ای که برای پوست صورتتان بکار می‌برید، می‌توانید استفاده کنید. سرم، انواع آبرسان‌‌ها، ضدآفتاب‌ها و یا مواد آرایشی همه و همه انواع مختلفی دارند که میتوانند حاوی آنتی‌اکسیدان باشند اما سرم و انواع دیگر آبرسان‌ها از الباقی تاثیر بشتری دارند. آنتی‌اکسیدان را میتوانید هم در صبح و هم عصر استفاده کنید، تنها نکته‌ای که مورد این مواد وجود دارد آن است که طول عمر بالایی ندارند و مرتبا باید اعمال شوند. اصولا محصولاتی که حاوی ویتامین C و ویتامین E هستند، دارای آنتی اکسیدان بوده و مصرف آن‌ّا برای پوست بسیار لازم و واجب است. اسپری‌های آبی نیز وجود دارند که حاوی آنتی‌اکسیدان بوده و بهترین ترجیه برای تجدید و تازه‌سازی آنتی اکسیدان هستند.

۲- ضدآفتاب:

در روز‌های آلوده حتما و حتما از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا اشعه‌های مضر آفتاب مانند UVA و UVB در این روز‌ها قدرت بیشتری برای تخریب پوستتان را دارند که این مطلب باعث بروز لک و پیس بر روی پوستتان خواهد شد.

۳- شستشو و پاکسازی پوست:

ممکن است هر روز صورتتان را بشوئید اما شستشوی صورت در روز‌های آلوده متفاوت است. باید ۲ ماده شستشوی صورت داشته باشید و در ۲ مرحله صورتتان را شستشو داده و پاکسازی کنید. اول باید یک شستشو دهنده پایه روغنی داشته باشید و صورتتان را با آن بشویید. این کار کمک می‌کند تا تمام ذرات معلق در هوا که به صورتتان چسبیده و به منافذ آن نفوذ کرده‌اند پاک شوند. در مرحله دوم باید یک شستشو دهنده صورت با پایه آب داشته باشید تا شستشو دهنده قبلی را از صورتتان پاک کرده و در عین‌حال آبرسانی لازم و کافی را به پوستتان داشته باشد.

در هنگام شستشوی صورتتان فراموش نکنید که این کار را با آب ولرم مایل به سرد و با میزان زیادی آب انجام دهید، چون بیشتر تاثیر آلودگی خشکی پوست خواهد بود. آب گرم خود باعث خشکی می‌شود پس باید از آب ولرم و سرد استفاده کنید و هچنین با آب زیاد منافذ پوستتان از آب و رطوبت اشباع شده و مدت زمانی بیشتری سلامت خود را حفظ می‌کند.

۴- نوشیدن آب:

بدن شما نباید کم‌بود آب احساس کند زیرا در این حالت رطوبت موجود در بدنتان را داخل سلول‌ها حبس کرده و آنها را برای روز مبادا نگاه میدارد فارغ از اینکه آن روز مبادا همین حالاست که ئوست شما بیشتر خشک می شود، پس تا میتوانید آب بنوشید. میتوانید از میوه‌های آبدار مانند سیب، پرتغال و سایر مرکبات، هندوانه و موز و آناناس نیز استفاده کنید اما فراموش نکنید که چای و قهوه جزو این دسته از مایعات شمرده نمی‌شوند زیرا حالت اسیدی دارند و خودشان جاذب آب بدن شما هستند.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display