جستجو

اخبار

چگونه ترک‌های پوست را کم‌رنگ کنیم

دوشنبه, 08 تیر,1394

از بین بردن ترک‌های پوستی مگر با انجام عمل جراحی، درمابراسیون یا لیزر درمانی امری دشوار است. در اینجا روش‌هایی برای کم‌رنگ کردن آن‌ها ارائه می‌کنیم:

ترک‌های پوستی، خط‌هایی شبیه تارعنکبوت بر روی پوست شماست که رنگ آن از تناژ رنگ پوست شما روشن‌تر است و به‌صورت کامل حتی از فاصله دور قابل دید است. معمولاً، کاهش وزن سریع، تغییرات فیزیکی یا حاملگی می‌تواند منجر به این ترک‌ها در ناحیه شکم، ران، ساق پا و بازوها شود. کارشناسان می‌گویند تنها راه خلاصی دائم از این ترک‌ها عمل جراحی است. برداشتن پوست یا لیزردرمانی هم می‌تواند کمک کند اما در اینجا راه‌های را به شما پیشنهاد می‌کنیم که ممکن در محو این ترک‌ها موثر باشد.

مرطوب کردن شدید: پوست را با ترکیبی از روغن کرچک و کره کاکائو ماساژ دهید. این کاربه صورت کامل پوست را هیدرات می‌نماید.

آلوئه‌ورا: آلوئه‌ورا دارای خواص شفابخش و تسکین‌دهنده است. می‌توانید از داخل یک ساقه آلوئه‌ورای تازه یک اسکوپ از مواد میانی را خارج نمایید و به مدت ده دقیقه به آرامی بر روی پوست ماساژ دهید. به مدت پنج دقیقه مواد را بر روی پوست قرار دهید سپس آبکشی نمایید.

استفاده از ویتامین: چند کپسول ویتامین E و ویتامین A را بازنمایید و مواد داخل کپسول را باهم مخلوط‌کنید و بر روی ترک‌ها بمالید تا جذب شود.

ماساژ با روغن: روغن بادام شیرین، را با مخلوط جوانه گندم و روغن طبیعی می‌تواند مؤثر باشد. هر روز دو بار از سه‌ماهه اول حاملگی این روغن را بر روی شکم ماساژ دهید تا ترک‌های پوستی شکل نگیرد.

نکته: ترفندی ساده برای مخفی کردن ترک‌های پوستی، از یک کرم زیر ساز بدن باکیفیت، برنز یا کانسیلر در مناطقی که این ترک‌ها وجود دارد استفاده نمایید.

فیلترها
Sort
display