جستجو

اخبار

چگونه تیرگی آرنج‌هایمان را درمان کنیم؟


شنبه, 09 اسفند,1393

روشن کردن آرنج‌های تیره یا برنزه‌شده، جزو یکی از سخت‌ترین و بدقلق‌ترین کارهاست. اما در این مطلب چندراه خانگی را به شما یاد خواهیم داد که در این مورد خیلی کمکتان خواهد کرد.


۱. ضد آفتاب: وقتی تصمیم دارید از خانه بیرون بروید، مخصوصاً اگر آرنجتان هم در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد، نباید در استفاده از ضد آفتاب خساست بورزید. پس دفعه‌ی بعد که تصمیم گرفتید از خانه خارج شود، مقدار سخاوتمندانه‌ای ضد آفتاب به آرنجتان بمالید.

۲. آب‌لیمو: آب‌لیمو به‌عنوان یک‌لایه بردار عالی عمل می‌کند. یک لیموترش را از وسط قاچ کنید و هر نصفش را به یک آرنجتان بمالید. حدود ۱۰ دقیقه‌ای لیمو را به پوستتان بمالید، سپس صبر کنید تا خشک شود. سپس با استفاده از آب سرد پوستتان را بشویید. هرچقدر بخواهید می‌توانید این کار را در یک روز انجام دهید. اما فراموش نکنید که پس از هر بار استفاده از لیمو، به پوستتان نرم‌کننده بمالید.

۳. زردچوبه، عسل و شیر: زردچوبه خواص ضدعفونی دارد و شیر هم یک سفیدکننده است، در کنار این‌ها عسل هم یک مرطوب‌کننده‌ی عالی است. مقداری زردچوبه را با شیر و عسل مخلوط‌کنید تا خمیری درست شود. مخلوط به‌دست‌آمده را روی آرنج تیره شده‌تان بمالید و ۲۰ دقیقه‌ای صبر کنید. حالا دست‌هایتان را خیس کنید و چنددقیقه‌ای آرنجتان را بمالید، سپس با آب سرد دست و آرنجتان را بشویید.

 ۴. شکر و روغن‌زیتون: شکر به‌عنوان یک‌لایه بردار عالی شناخته‌شده است، و روغن‌زیتون هم به‌عنوان مرطوب‌کننده عمل خواهد کرد. مقدار مساوی از شکر و روغن‌زیتون را باهم مخلوط‌کنید تا خمیر غلیظی به دست بیاید. مخلوط به‌دست‌آمده را به آرنج تیره شده‌تان بمالید. حدود پنج دقیقه این مخلوط را به پوستتان بمالید. سپس با استفاده از صابونی ملایم و آب، آرنجتان را بشویید.

 ۵. آرد نخود و لیمو: آرد نخود پوستتان را پاک‌سازی کرده و کمی از آن لایه‌برداری می‌کند. از طرفی آب‌لیمو همانند یک سفیدکننده‌ی طبیعی عمل می‌کند، و باعث می‌شود تا تیرگی پوست آرنجتان کاهش یابد. مقداری آب‌لیمو ترش را به آرد نخود بیفزایید و خمیری از آن درست کنید. حالا مخلوط را به پوستتان بمالید و با حرکات دوار آن را به آرنجتان ماساژ دهید. سپس صبر کنید تا خشک شود، آنگاه با آب سرد پوستتان را بشویید.

فیلترها
Sort
display