جستجو

اخبار

چگونه جای جوش‌ها را از بین ببریم؟

شنبه, 12 اردیبهشت,1394

دانستن چگونگی از بین بردن جای جوش‌ها،  برای هرکسی که دارای جوش‌هایی سرسخت است، یک راز حیاتی به‌حساب می‌آید. برجستگی‌ها و چاله‌چوله‌های ناشی از جوش، می‌توانند باعث شوند ظاهر شما خال‌خالی و زشت به نظر بیاید. این مشکل قابل‌مشاهده در شما، می‌تواند قیافه‌ی شمارا به نابودی کشیده و اعتمادبه‌نفستان را نابود کند.
جای جوش
جای جوش، معمولاً زمانی باقی می‌ماند که جوشی سرباز کرده و باعث می‌شود پوست پاره شود و زخمی به وجود بیاید. پس‌ازاینکه این زخم بهبود میابد، بافتی گود یا توده شکل از خود بر جای می‌گذارد. و سبز شدن دوباره‌ی جوش در همان منطقه، می‌تواند اوضاع را بیش‌ازپیش وخیم‌تر کند.
درمان جای جوش، نیازمند لایه‌برداری از پوست مرده است، تا دوباره پوست تازه بروید. تفاوت میان رسیدگی به یک زخم عادی، و جای جوش در این است که برای درمان جای جوش، باید طوری رفتار کرد که باعث رویش دوباره‌ی جوش نشویم. پس با وجوداینکه لایه‌برداری‌های متداول در بهبود جای زخم‌های عادی مفیدند، اما در مورد  جای جوش‌ها باید بااحتیاط بیشتری پیش رفت.
چگونه جای جوش را از بین ببریم
برای مقابله با جای جوش‌ها، راه‌های متعددی وجود دارد. انتخاب شما به این بستگی دارد که چقدر می‌خواهید پول‌خرج‌کنید، و چقدر می‌توانید صبر داشته باشید. به‌عنوان‌مثال یک عمل لیزر خیلی سریع‌تر از درمان طبیعی جای زخم مؤثر خواهد شد، اما از طرفی هزینه‌ی بیشتری هم خواهد داشت. چهارراه متداول برای از بین بردن جای جوش‌ها،  تزریق کلاژن، برداشت پوست، لیزر درمانی، و درمان طبیعی است.
تزریق کلاژن
این کار می‌تواند توسط متخصص پوست و مو یا جراح زیبایی انجام شود، تا گودال‌های پوستتان برطرف شود. کلاژن زیر زخم‌ها تزریق می‌شود تا پوست بالاآمده و مسطح شود. این روش برای از بین بردن جای جوش‌ها مفید است، اما تغییر رنگ حاصل از جوش را اصلاح نمی‌کند.
لایه‌برداری از پوست
در این روش از یک برس ظریف و در حال چرخش استفاده می‌شود تا به‌آرامی سطح زخم برداشته شود. در عمل سبک میکرو درم ابریژن، از پودرهای ساینده‌ای برای از بین بردن بافت جای جوش استفاده می‌شود. درم ابریژن برای جای جوش‌های عمقی و میکرو درم ابریژن برای جای جوش‌های سطحی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در هردوی این روش‌ها نیاز به زمان است تا پوست جدید شکل بگیرد. این تکنیک هم به درمان جای جوش و هم به رنگ و رو رفتگی پوست کمک می‌کند، اما احتمالاً به چند جلسه‌ی درمانی احتیاج است.
لیزر درمانی
در این روش درمانی از لیزر کوچک و دقیقی استفاده می‌شود تا سطح زخم سوزانده شود. برای دریافت نتیجه در این روش به چند جلسه‌ی درمانی و مدتی برای ترمیم نیاز است. اما ازآنجایی‌که دقت این درمان بالاست، شاید جزو یکی از محبوب‌ترین راه‌های درمانی برای از بین بردن جای جوش و بی‌رنگی حاصل از آن به‌حساب می‌آید.
درمان طبیعی
اگر می‌خواهید با استفاده از روش‌های طبیعی جای جوش‌هایتان را بهبود ببخشید، باید بدانید که فرایند درمان مدتی طول خواهد کشید. می‌توانید به محدوده‌ی زخم، روغن اسطوخودوس یا آلوئه ورای تازه بمالید. باگذشت زمان، زخم شروع به بهبودی و محو شدن می‌کند. این درمان، در بهترین حالت می‌تواند به از بین بردن جای جوش و رنگ‌پریدگی ناشی از آن کمک کند.

 

فیلترها
Sort
display